Крейдър отбеляза хеттрик, Куик спечели отново, докато Рейнджърс губи Канадиънс със 7-4
AP News | 2024-02-16 | 05:32:20

НЮ ЙОРК (AP) — Крис Крейдър отбеляза хеттрик, Адам Фокс имаше четири асистенции, а Джонатан Куик направи 30 спасявания като Ню Йорк Рейнджърс победиха Монреал Канадиънс със 7-4 в четвъртък, за да постигнат рекорд за сезона с шестата си поредна победа.

Мика Зибанеджад добави гол и две асистенции за Рейнджърс, които също отбелязаха голове от Уил Куйл, Винсент Трочек и Каапо Какко. Артеми Панарин добави три асистенции.

Рейнджърс, който изравни най-добрия си резултат за голове за сезона, вкара четири пъти за 4:10 през втория период, след като Монреал поведе с 1-0 през първия.

Коул Кофийлд отбеляза два гола два пъти за Монреал, който загуби три от четири. Джейк Евънс и Юрай Слафковски също отбелязаха за Канадиънс.

38-годишният Куик стана най-възрастният вратар в историята на Рейнджърс с поредица от четири победи. Той е с общо 13-4-2 през този сезон и победата го доближи до едно място, за да изравни Доминик Хашек за 15-то място в историята на НХЛ (389). Quick е три победи от изравняването на Райън Милър за най-много сред родените в Америка вратари на 391.

Евънс откри резултата с четвъртия си гол за сезона, побеждавайки Куик в 14:29 от първия.

Крейдер изравни в 11:09 от втория. Малко след като бе отстранен при пробив от вратаря на канадците Сам Монтембо, Крейдер вкара шайбата в мрежата на Монреал. Зибанеджад и Джейкъб Труба асистираха.

Куйле изведе домакините напред с 2-1 с 10-ия си гол при 12:27. Фокс и Райън Линдгрен асистираха.

След това Зибанеджад увеличи преднината при 14:43 с гол от къса ръка. Фокс и Панарин асистираха, когато Зибанеджад вкара 17-ия си гол за сезона срещу Монтембо, преди Крейдер да направи 4-1 в пауърплей при 15:19 с втория си гол за вечерта.

Слафковски намали изоставането до 4-2 с 12-ия си гол в 16:30 на втория.

Трочек добави 16-ия си в 4:23 на третия, за да възстанови преднината от три гола, преди Кофийлд да вкара в силовата игра при 6: 53, за да направи 5-3.

Крейдер завърши шестия си хеттрик в кариерата с 27-ия си гол в 7:59, с асистенции към Зибанеджад и Джими Веси. 32-годишният нападател има 292 гола в кариерата си, трети в списъка на Рейнджърс след Род Гилбърт (406) и Жан Рател (336).

Како увеличи преднината до 7-3 с шестия си гол в 9:56, преди Кофийлд да вкара втория си гол в мача и 19-и за сезона в 11:27.

Нападателят на Рейнджърс Блейк Уилър контузи десния си крак по средата на първия период и трябваше да му бъде оказана помощ от леда. Ню Йорк по-късно съобщи, че Уилър е отстранен до края на мача поради контузия в долната част на тялото.

37-годишното дясно крило беше съборено по дъските от защитника на Монреал Джейдън Струбъл зад Канадиенс мрежа в 11-ата минута. Уилър падна назад и десният му крак се сви под неестествен ъгъл.

Той не можа да постави никаква тежест върху крака, когато се опита да стане и беше подпомогнат от леда от съотборници. Носилка чакаше точно на пистата.

Рейнджърс: Изправете се срещу съперника Ню Йорк Айлендърс за първи път този сезон в игра на открито в неделя следобед в Ню Джърси.

Canadiens: Домакин на Washington Capitals в събота.