Крилото на ПСЖ Баркола се очертава като ключов играч в отбора на Луис Енрике
AP News | 2024-02-15 | 16:49:05

ПАРИЖ (AP) — Брадли Баркола получава пас близо до средната линия и докато атакува защитник, следващото му докосване изглежда твърде тежко и топката се измъква .

Докосването е умишлено тежко, за да се изтегли в десния гръб. Така Баркола може светкавично да прекара топката покрай него и да използва електрическото си темпо, за да спринтира надолу отляво.

Това става позната гледка в Пари Сен Жермен, където 21-годишният футболист крилото си създава име след скъп трансфер от Лион в края на сезона.

Баркола вкара по този начин в Шампионската лига в сряда, когато ПСЖ победи Реал Сосиедад с 2-0 в първия мач от осминафиналите. Той има два гола и две асистенции в последните си пет мача и търси повече, когато избягалият лидер във френското първенство ПСЖ пътува до Нант в събота.

По-голямата част от разговорите в ПСЖ обикновено се въртят около Килиан Мбапе. Или за целите си, или дали ще остане.

Въпреки че Мбапе отново спаси ПСЖ от трудно положение с първия гол срещу Сосиедад, Баркола и дясното крило Усман Дембеле бяха тези, които нанесоха повечето щети от фланговете през второто полувреме.

Треньор Луис Изглежда, че Енрике най-накрая е намерил точния баланс отпред с Баркола и Дембеле — и двамата изключително бързи — бродят от двете страни на също толкова бързия Мбапе във формация 4-3-3.

Плащат цената испанските национали Марко Асенсио, трикратен победител в Шампионската лига с Реал Мадрид, и Рандал Коло Муани, третото най-скъпо попълнение на ПСЖ с 95 милиона евро (102 милиона долара).

Те са на пейката.

Асенсио влезе на мястото на Баркола 20 минути преди края срещу Сосиедад, докато Коло Муани замени Дембеле само за 10 минути.

Когато ПСЖ продаде Неймар в клуба от Саудитска Арабия Ал-Хилал и загуби Лионел Меси в Интер Маями, атаката беше бързо изчерпана и Енрике трябваше да набира бързо.

Дембеле пристигна от Барселона, бившия клуб на Енрике, а Коло Муани принуди да премине от Германският отбор Айнтрахт Франкфурт през летния трансферен прозорец.

Коло Муани се представи добре за вицешампиона Франция на Световното първенство през 2022 г., докато другият френски национал Дембеле се наслади на един от най-добрите си сезони в Барса. Пристиганията им не бяха изненадващи, докато Асенсио се присъедини, за да отразява напускането на плеймейкъра Марко Верати в катарския Ал-Араби.

Но преминаването на Баркола от Лион изненада много наблюдатели.

Сделката беше на стойност 50 милиона евро, въпреки че Баркола игра само един пълен сезон за Лион, където вкара седем гола в 31 мача. Продукт на прочутата младежка академия на Лион, Баркола изигра общо 47 мача за клуба и направи 10 асистенции. Достатъчно прилична статистика за млад играч, но нищо сензационно.

Енрике обаче видя нещо в Баркола, което беше свързано с неговата визия за това как иска да играе ПСЖ; дисбалансира опонентите, като ги засмуква в халфовата линия и след това ги излага със скорост от двете крила.

Баркола се вписва добре в тази роля.

Друго набито око върху формата му може да принадлежи на Дидие Дешан , треньорът на Франция. Франция играе с Германия и Чили в приятелски срещи следващия месец преди Европейското първенство. Ако формата на Баркола продължи, неговият дебют за Les Bleus може да дойде скоро.