Крис Мидълтън се присъединява към Антетокумбо в списъка на Бъкс с играчи с контузии
AP News | 2024-04-25 | 20:16:04

МИЛУОКИ (АП) — Нападателят на Милуоки Бъкс Крис Мидълтън за мач 3 от плейофната серия от първия кръг на Източната конференция с Индиана Пейсърс е несигурен, след като той нарани глезена си в последния мач и не тренира в четвъртък.

Мидълтън куцаше през първата четвърт на загубата на Бъкс със 125-108 в мач 2 във вторник и за кратко влезе в съблекалнята, но той се завърна, след като му поставиха отново лентата на десния глезен и в крайна сметка игра 36 минути. Треньорът на Бъкс Док Ривърс каза, че Мидълтън изобщо не е тренирал в четвъртък и не е бил сигурен дали трикратният участник в Мача на звездите е наличен за петъчния мач в Индианаполис.

„Това е още една ситуация на затаяване на дъха,“ каза Ривърс. „Честно казано, не знам.“

Бъкс и Пейсърс са равенство 1-1 в най-добрите от седем серии. Мидълтън има средно 19 точки, 7,5 борби и 5 асистенции през първите два мача.

Милуоки вече изигра първите два мача от тази серия без двукратния MVP Янис Адетокумбо, който също пропусна последните три мача на Бъкс от редовния сезон, след като разтегна левия си прасец при победата на 9 април над Бостън Селтикс.

„Той направи много неща на пода днес, може би най-много, които съм виждал“, каза Ривърс. „Нищо на живо. Днес той стреляше и се движеше.”

Потенциалната дата за завръщане на Адетокумбо или възможната наличност за петък остава несигурна.

„Видях го да се движи наоколо и мисля, че той се приближава“, каза Ривърс. „Това означава ли ден, четири дни? Не съм сигурен.“

Бъкс са свикнали да се справят с контузии по време на следсезона.

Антетокумбо пропусна последните 1½ мача от загубата от Маями във втория кръг през 2020 г. поради изкълчен глезен. Той не игра последните два мача от финалите на Източната конференция през 2021 г. със свръхразтегнато коляно, преди да се завърне, за да изведе Милуоки до шампионата като MVP на финалите на НБА, който отбеляза 50 точки в победата, която спечели титлата.

Мидълтън пропусна последните 10 плейофни мача на Бъкс през 2022 г. заради изкълчена медиална колатерална връзка. Миналата година натъртване на долната част на гърба изхвърли Адетокумпо от мач 1 и го накара да пропусне следващите два мача при загубата на Бъкс от Маями в първия кръг.