Крис Йънгблъд отбелязва 17, номер 25 Южна Флорида побеждава Шарлът със 76-61 за 14-та поредна победа
AP News | 2024-03-02 | 01:24:06

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Крис Йънгблъд вкара 17 точки, Касеан Прайър има 16 точки и девет борби и 25-ти Южна Флорида победи Шарлът със 76-61 в събота за 14-ата си поредна победа.

Селтън Мигел се включи с 13 точки за Булс (22-5, 15-1 Американска атлетическа конференция), които не са t загуби от 7 януари и влезе в топ 25 на AP за първи път в историята на училището по-рано тази седмица.

Лу'Сай Патерсън имаше 17 точки за Шарлот (17-11, 11-5), което прекъсна серия от осем победи у дома.

Шарлът влезе в играта, търсейки втората си домакинска победа над отбор от Топ 25, след като разстрои тогавашния номер. 17 Florida Atlantic 70-68 на 6 януари.

А 49-те бяха точни в началото, като поведоха с 12-7 срещу Булс, след като отправиха 5 от 9 удара, за да отворят мача.

Но Булс щяха да се върнат, за да поведат с 33-28 на почивката, като засилиха защитата си и задържаха 49ers на стрелба от 5 от 18 до края на първото полувреме.

Тройка на Прайър от корнер даде на Биковете първата им двуцифрена преднина по-малко от две минути след второто полувреме и Шарлът така и не успя да се противопостави на сериозно предизвикателство.

Прайър пресече платното няколко мига по-късно, дриблира между краката му и направи крачка назад от фаул линията, докато начерта фаул за игра за 3 точки, за да увеличи преднината.

Шарлът продължи да се бори с пропуснати изстрели и обратни удари през второто полувреме, а Коби Нокс вкара след последователни офанзивни борби, включително мощно забиване с две ръце, за да увеличи преднината до 17.

Имаше спорен момент с оставащи 2:47, когато Прайър грабна отбранителен рикошет и, докато се мъчеше да намери изход поради капан с трима играчи под коша, хвърли силен пас директно в лицето на Игор Миличич от Шарлът, причинявайки той да падне на пода.

Длъжностните лица прегледаха играта, но решиха, че не заслужава умишлен фал.

След като повторението беше показано на таблото, Прайър беше силно освиркван всеки път, когато докосна топката до края на мача, а публиката на Халтън Арена избухна с възгласи, когато той пропусна наказателно хвърляне с около две оставащи минути.

Шарлот се бореше цял ден на стъклото с центъра Дишон Джаксън прекарва по-голямата част от мача на пейката с проблеми с фаул.

ГОЛЯМАТА КАРТИНА

Южна Флорида: Булс оцеляха през първата си седмица в топ 25 на AP в училищната история с победи над Южен Методист и Шарлот. Те спечелиха общо 20 от последните си 21 мача и вече завършиха титлата на AAC и ще се включат в турнира на конференцията като номер 1 в схемата. Те трябва да бъдат ключалка за участие в турнира на NCAA, дори ако се провалят в конферентната игра.

Шарлът: 49ers бяха избрани да завършат 13-и в AAC този сезон, но надминаха очакванията и бяха конкурентни в почти всяка конферентна игра. Бъдещето изглежда светло в Шарлът под ръководството на старши треньора за първа година Арън Фиърн.

Южна Флорида: Домакин Тюлейн във вторник вечер.

Шарлот: Водете Райс в сряда вечер.