Кристофър Бел измъкна емоционална победа на Phoenix Raceway
AP News | 2024-03-10 | 01:25:49

АВОНДЕЙЛ, Аризона (AP) — Кристофър Бел излезе начело, когато Мартин Труекс-младши беше принуден да влезе в бокса и се оттегли за емоционална победа в NASCAR Cup Series във Финикс Raceway в неделя.

Победата на пилота на Joe Gibbs Racing идва след двойка разбити сърца в пустинята.

Преди две години вицепрезидентът на JGR Кой Гибс беше открит мъртъв в хотелската му стая след сезонния шампионат на Xfinity на сина му Тай. Бел стигна до четвъртата титла от Купата през ноември, но счупен ротор развали надеждите му за шампионата във финала на сезона във Финикс.

Победата на Бел в номер 20 на Toyota също сложи край на перфектния старт на сезона на Chevrolet след победата в първите три състезания. Той е осмият различен победител в осем състезания на триовала на Phoenix Raceway.

Крис Бушер завърши втори, а Тай Гибс беше трети. Брад Кеселовски и Райън Блейни допълват челната петица.

Състезанието във Финикс отбеляза дебюта на новия аеродинамичен пакет на NASCAR за къси писти с надеждата да произведе повече разминаване по писти от една миля или по-малко и пътни трасета. Goodyear също произвежда гуми с по-дебели грайфери, предназначени да задържат топлината и да увеличат намаляването на времето за обиколка.

Започвайки от 13-ти, Бел се възползва от промените, преодолявайки две бавни спирания в бокса, за да се върне в челото. Бел излезе начело с 40 обиколки преди края, когато лидерът Труекс трябваше да се качи за гориво и гуми.

Бел поведе в последните 49 обиколки за своята седма победа в кариерата си от серията Купа — първа след Хоумстед през октомври.

Truex и екипажът му направиха пресметнат залог в обиколка 217, като избраха да останат настрани, когато повечето от лидерите влязоха в бокса.

Пилотът на JGR остана начело, надявайки се, че ще има достатъчно гориво и гумите му ще издържат достатъчно дълго, за да достигне карирания флаг. Нито едно от двете не се случи и Truex беше принуден да влезе в бокса. Той завърши седми.

ХАМЛИН СЕ ЗАВЪРТА

Ситерът на поляка Дени Хамлин се възползва от това, че беше първият срив, за да вземе два пъти лидерството в бокса, но се натъкна на проблеми с около 100 оставащи обиколки .

Опитвайки се да задмине Редик, кола номер 11 на Хамлин се разхлаби и той се завъртя, което предизвика предупреждение, което изпрати повечето коли в бокса. Хамлин падна до 23-то място след спиране в бокса и завърши 11-ти.

ЛОШИЯТ КЪСМЕТ НА СИНДРИК

Остин Синдрик имаше ранен край на деня си, седмица след като спинаут го върна назад в групата в Лас Вегас.

Синдрик завърши шест обиколки на Phoenix Raceway, преди да бъде замесен в катастрофа с Остин Дилън и Дерек Краус. Дилън и Краус успяха да се върнат на пистата, но колата на Синдрик беше повредена твърде много.

Синдрик завърши 29-ти в Лас Вегас и участваше в състезание в Дейтона 500, преди да бъде замесен в късна катастрофа.

„Имах чувството, че ме удариха два пъти“, каза Синдрик. „Знаех, че 3 (Дилън) е отвътре, но си мислех, че ще падне, но той се върна. Това е просто резултат от лошо квалифициране.“

Серията Купа се отправя към Bristol Motor Speedway в Тенеси следващия уикенд.