Кросби събира 4 точки, докато Пингвините удържат съперника си Филаделфия при дива победа със 7-6
AP News | 2024-02-25 | 01:56:49

ПИТСБЪРГ (AP) — Дрю О'Конър и Рикард Ракел вкараха по-малко от две минути в третия период, за да отворят равен мач и Питсбърг Пингуинс удържаха Филаделфия Флайърс със 7-6 в неделя.

Сидни Кросби имаше гол и три асистенции, които му донесоха 129 точки (55 гола, 74 асистенции) в 87 мача от редовния сезон срещу Флайърс , най-много от всеки съперник срещу Филаделфия. Брайън Ръст записа два гола и асистенция за Пингвините, преди да напусне в третия период поради контузия.

Емил Бемстрьом, придобит при сделка с Кълъмбъс в четвъртък, вкара гол в първия си мач с Пингвини. Крис Летанг добави застрахователен гол късно, след като Кам Йорк от Филаделфия намали преднината на Питсбърг до един. Тристан Джари се колебаеше на моменти, но спечели победата, след като спря 16 от 22-те изстрела, с които се изправи.

Пингвините допуснаха преднина от два гола да се измъкнат в края на втория период, преди О'Конър да победи Кал Петерсен с 6:41 в третия, а Ракел го последва 1:57 по-късно, за да помогне на Пингвините да дадат малко импулс за насочване към четири - пътешествие в играта, което може да определи сезона им.

Травис Санхайм и Тайсън Фьорстър отбелязаха по два гола за Филаделфия. Скот Лаутън добави своя осми към водещия 14-и гол за Флайърс в НХЛ за сезона. Петерсен, който направи едва четвъртия си старт за сезона, се затрудни, докато завърши с 25 спасявания.

Флайърс загубиха мачове един след друг през уикенда, докато играха без водещия голмайстор Травис Конечни, който е аут с контузия.

Пингвините спечелиха две поредни победи, за да останат на ръба на надпреварата за плейофите в Източната конференция с наближаването на крайния срок за търговия. Може би най-обещаващият знак за Питсбърг е повишаването на головете напоследък. 23-ият нападател на НХЛ отбеляза най-малко четири гола в три поредни мача само за трети път този сезон.

Нападението беше необходимо в един следобед, когато головете и от двете страни бяха лесни за постигане.

Ръст и Бемстрьом отбелязаха при разлика от 2:23 във втория период, за да изведат Пингвините с 4-2, само за да накарат Филаделфия да изравни преди края на фрейма.

Санхайм отправи удар от точка от Джари 16:33 във втория, довеждайки флайърс на една, а Лаутън изравни малко повече от минута по-късно с гол без ръка, когато хвърли шайбата в отворена мрежа след известна невнимателна защита на Ерик Карлсон, който пази гърба си на Лаутън, когато опитът на Ноа Кейтс за увиване изскочи пред гънката.

Рекордният девети гол в кариерата на О'Конър върна Питсбърг обратно в предни позиции, а първият гол на Ракел от 8 януари насам даде възможност на Пингвините да си починат.

Флайърс: Домакин Тампа Бей във вторник.

Пингвините: Започнете пътуване на запад във вторник във Ванкувър.