Крю се надпреварва до преднина от 2 гола през първото полувреме, удържайте се да победите ЛАФК с 2-1 за 3-та купа на МЛС
AP News | 2023-12-09 | 01:40:32

КЪЛЪМБЪС, Охайо (AP) — Кучо Ернандес и Яу Йебоа вкараха през първото полувреме и Кълъмбъс Крю успяха да победят LAFC с 2-1 в събота, за да спечелят третата си купа на MLS.

Крю добави титлата към своите шампионати през 2008 г., когато победиха Ню Йорк Ред Булс, и 2020 г., когато победиха Сиатъл Саундърс. Кълъмбъс загуби от Портланд Тимбърс в мача за титлата през 2015 г.

Само ЛА Галакси (пет) и Ди Си Юнайтед (четири) са спечелили повече титли.

Лос Анджелис искаше да стане четвъртият отбор от МЛС, който печели поредни титли.

Ернандес вкара в 33-ата минута, а Йебоа добави гол в 37-ата. Денис Буанга вкара за ЛАФК в 74-ата.

Ернандес изведе Кълъмбъс с 1-0 от дузпа. Той вкара топката в долния ляв ъгъл за петия си гол в шест плейофни мача този сезон. Той е 9 за 9 от място във всички състезания в кариерата си в Crew.

Защитникът на ЛАФК Диего Паласиос беше освиркван за игра с ръка от дясната си ръка в горната част на наказателното поле, определяйки дузпата.

Голът беше първият допуснат гол от LAFC от четири мача.

Йебоа удвои преднината, когато Крю, най-резултатният отбор в МЛС през редовния сезон, когато Малте Амундсен прокара пас към Йебоа от левия фланг при последния от 11-те подавания в натрупването.

Оттам Йебоа дриблира към наказателното поле и прокара удар покрай вратаря Максим Крепо.

Кълъмбъс владееше 68,2% от играта и водеше с 5-1 в корнерите през първото полувреме.

Целта на Крю през второто полувреме беше да избегнат същата участ като ФК Синсинати седмица по-рано във финала на Източната конференция. След това Кълъмбъс се съвзе от пасив от два гола в последните 15 минути от редовното време и спечели с 3-2 в продълженията.

Буанга направи 2-1, отбелязвайки след собствен рекултивиран удар, след като Патрик Шулте направи запишете в левия пост. Буанга, който води MLS с 20 гола, има 38 гола в 49 мача във всички състезания тази година.

The Crew пропусна плейофите през последните два сезона, преди да наеме треньор Уилфред Нанси от CF Montreal.