Кучеров отбелязва 2 гола, повишава победата на Лайтнинг с 4-3 над Кракен в OT
AP News | 2023-12-10 | 08:24:48

СИАТЪЛ (AP) — Никита Кучеров вкара втория си гол в мача 3:12 след продълженията, за да донесе на Тампа Бей Лайтнинг 4-3 победа срещу заклащащия се Сиатъл Кракен в събота вечер.

Антъни Сирели отбеляза гол и асистенция, а Никълъс Пол също вкара за Светкавицата, които спечелиха три от четири победи от четири мача насам. Андрей Василевски направи 26 спасявания.

Оливър Бьоркстранд, Джейми Олексиак и Джаред Маккан отбелязаха за Сиатъл, а Джордан Еберле направи две асистенции. който загуби седми пореден път. Филип Грубауер спря 12 от 14 удара, срещу които се изправи, преди да напусне след два периода поради контузия в долната част на тялото. Джоуи Дакорд направи пет спасявания до края на пътя.

В продълженията Кучеров получи подаване отзад от Брандън Хейгъл и го простреля покрай Дакорд за своя лидер в НХЛ, 19-и за сезона. Той също имаше асистенция, за да увеличи общия си резултат до 47 точки.

Поредицата от загуби на Kraken е втората най-дълга в тригодишната история на франчайза, изоставайки само с пропуск от девет игри от декември 2021 г. до януари 2022 г.

Чирели откри резултата 9:28 в първия период, пренасочвайки удар на Ник Пербикс за неговия седми. Сирели има четири гола в последните си четири мача, след като вкара три в първите си 24.

Кучеров удвои преднината на Тампа Бей 44 секунди преди края на първия период, следвайки пас от Брайдън Пойнт.

Бьоркстранд постави Сиатъл на дъската по средата на втория с осмия си. Олексиак изравни резултата само 2:31 по-късно с втория си резултат за сезона.

McCann вкара 13-ия си удар с шамар 14 секунди след третия, давайки преднина на Сиатъл с 3-2. Това беше първата преднина на Кракен след победата със 7-1 над Сан Хосе на 22 ноември.

Пол изравни резултата при 3-3, когато погреба пас от Сирели при 7:09. Това беше неговият девети за сезона.

Кракен имаше гол, отменен в началото на втория от успешно предизвикателство за засади от Светкавицата.

Сиатъл трябваше да разбърка състава си отново след загубата на лявото крило Андре Бураковски заради друга контузия в четвъртък вечерта. Бураковски се завърна срещу Ню Джърси, след като пропусна шест седмици, но издържа само два периода, преди да получи контузия в горната част на тялото, която го записва като седмица след седмица.

Защитителят на Kraken Джъстин Шулц напусна играта с горна част - нараняване на тялото.

Тампа Бей липсваше на центъра Стивън Стамкос, който отсъстваше поради заболяване.

Лайтнинг: във Ванкувър във вторник вечер.

Кракен : Домакин на Минесота в неделя вечер.