Куикли има 22 точки и 11 асистенции, докато Раптърс преодоляха отсъствието на Барнс и победиха Хорнетс със 111-106
AP News | 2024-03-04 | 03:48:49

ТОРОНТО (AP) — Имануел Куикли вкара 22 точки и изравни рекорда си за сезона с 11 асистенции, Ар Джей Барет имаше 23 точки и Торонто Раптърс удържаха, за да победят Шарлът със 111-106 в неделя вечерта за седмата си поредна домакинска победа над Хорнетс.

Гари Трент младши добави 17 точки, а Очай Агбаджи имаше 13 точки и рекорд в кариерата си девет борби, когато Раптърс преодоляха отсъствието на звездата Скоти Барнс, който счупи левия си среден пръст в петък, и загубата на центъра Якоб Поелтл от контузия, за да спечелят за първи път от три мача.

Грейди Дик и Джордан Нвора отбелязаха по 11 точки за Торонто.

Брандън Милър имаше 26 точки и 10 борби, а Майлс Бриджис отбеляза 20 точки, но Хорнетс загубиха четвъртата си поредна загуба.

Бриджис пропусна предишното посещение на Шарлот в Канада през декември миналата година поради предишни правни проблеми, но този път му беше позволено да премине границата.

Грант Уилямс записа 18 точки и 13 борби, Дейвис Бертанс вкара 14 точки, а Васа Мичич добави 12 за Шарлът.

Уилямс направи лична серия от 8-0, за да намали разликата до две при 102-100 с 1:25 минути в четвъртата. Бертанс го последва с тройка, за да изведе Хорнетс напред.

Куикли отправи шест поредни удара към линията, за да поведе Торонто със 108-103 при оставащи 19,8 секунди. Шарлът отново намали на две, но Трент направи едно от две от линията, преди да форсира кражба в средата на полето и да подпечата победата с полагане.

Агбаджи направи първия си титуляр за Торонто, заемайки мястото на контузения Барнс, Новобранецът на годината в НБА за 2022 г., който беше наранен срещу Голдън Стейт. Преди мача в неделя треньорът на Раптърс Дарко Раякович каза, че Барнс все още посещава специалисти, за да вземе решение относно възможностите за лечение, добавяйки, че операцията е възможна.

Проблемите с контузиите на Торонто се влошиха, когато Поелтл напусна в последната минута на първото полувреме, защото на изкълчено ляво кутре. Кели Олиник започна второто полувреме на мястото на Поелтъл.

Бриджис вкара 16 точки в третото, но Трент имаше 11 за Раптърс. Торонто водеше с 82-75 през три четвърти, след което започна четвъртата с поредица от 8-0, за да направи играта от 15 точки.

В момента Бриджис излежава три години изпитателен срок, след като пледира да не участва в състезание в замяна на без затвор по дело за домашно насилие от юни 2022 г., включващо майката на двете му деца, която обвини Бриджис, че я е нападнал пред тях.

Бриджис беше отстранен от НБА за първите 10 мача от сезона след като излежа целия минал сезон.

Брус Браун от Торонто седна поради възпалено дясно коляно.

Коуди Мартин от Шарлът не беше на разположение поради изкълчен ляв глезен, докато Сет Къри беше отстранен с изкълчен десен глезен.