Куминга отбелязва 29, докато Уориърс нанасят 4-та поредна загуба на Гризлис, 121-101
AP News | 2024-02-03 | 06:08:33

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Джонатан Куминга вкарва 29 точки и Голдън Стейт Уориърс победиха Мемфис Гризлис със 121-101 в петък вечер.

Стивън Къри имаше 20 точки, шест асистенции и шест борби, а Клей Томпсън добави 14 точки за Уориърс, които спечелиха втората си поредна победа. Куминга беше 11 за 15 от игра с тройка и надхвърли 20 точки за осми пореден мач.

Джарън Джаксън-младши поведе Гризлис с 27 точки. Джейкъб Гилиард вкара най-добрите в кариерата си 16 точки, а Винс Уилямс младши добави 15 точки, шест борби и четири асистенции, докато Мемфис загуби четвъртата си поредна загуба.

Уориърс увеличиха преднината си до двуцифрено число в края на третата четвърт и началото на четвъртата.

Гризлис намалиха изоставането си на няколко пъти в четвъртия, но нямаха офанзивната огнева мощ, за да поддържат серия. Уориърс върнаха преднината си до 15 точки с последователни тройки на Куминга и Къри.

Къри вкара още една тройка при 2:22, оставащи за всички, но да подпечата победата.

Нито един отбор не играе особено добре напоследък. Уориърс бяха загубили четири от шест на влизане в мача, включително победа със 119-107 над Филаделфия 76-ърс във вторник.

Мемфис, който се справяше с контузии на ключови играчи през целия сезон, се забърка. Въпреки че трите загуби на Гризлис бяха с едноцифрено число, те имаха проблеми със затварянето на мачове с импровизирани състави.

Куминга уцели всичките си шест удара през втората четвърт, отбелязвайки 15 точки и помагайки на Уориърс да хвърлят 60%. Голдън Стейт надигра Мемфис с 33-24 в периода за преднина от 57-47 на полувремето.

Междувременно Мемфис се бореше от терена през полувремето, свързвайки се с общо 35% и допусна осем загуба.

Мемфис завърши мача с стрелба от 40% и беше 14 за 46 от 3 -обхват на точки.