Купър има франчайз рекорд от 265 ярда при получаване, за да изведе Браунс до победа с 36-22 над Texans
AP News | 2023-12-24 | 00:01:22

ХЮСТЪН (AP) — Амари Купър постави франчайз рекорд с 265 ярда при получаване и отбеляза два тъчдауна и 2-точкова реализация за доближи Кливланд Браунс до място в плейофите с победа с 36-22 над Хюстън Тексанс в неделя.

Представянето на Купър го изведе на върха в книгата с рекорди на Браунс пред Джош Гордън, който получи 261 ярда срещу Джаксънвил на 1 декември 2013 г. Той има 1250 ярда, получени този сезон, което го прави първият приемник в историята на отбора с последователни сезони на 1000 ярда.

Браунс не могат да спечелят място в плейофите тази седмица, но при 10-5 те са почти гарантирани, че ще осигурят второто си участие след сезона от 2002 г. насам. Това е третият път от 1999 г. насам, в който те достигат двуцифрен брой победи, правейки това през 2007 г. и 2020 г.

Джо Флако хвърли 368 ярда с три тъчдауна и две прихващания в четвъртия си старт за Браунс, които изградиха преднина от 22-7 на полувремето и стигнаха до третата си поредна победа.

Купър успя да улови TD от 75 и 7 ярда и постави първия резултат на Кливланд с прием от 53 ярда в първата игра за деня.

Надеждите на Хюстън за уайлд кард плейофите претърпяха удар, тъй като тексасците паднаха до 8-7 в деня, когато Кейс Кийнъм хвърли само 62 ярда с две прихващания във втория си старт на мястото на звездния новобранец Си Джей Страуд, който остава аут с мозъчно сътресение. Кийнъм беше заменен от Дейвис Милс в края на третата четвърт.

След като спечели с 19-16 продължения срещу Тенеси миналата седмица, Хюстън се бореше от началото в неделя и отборът не вкара в нападение до четвъртата четвърт.

Браунс поведоха рано, когато Джеръм Форд направи директен удар и вкара с 4 ярда при първото притежание. Купър направи 14-0, когато грабна прием от 75 ярда за TD в началото на втората четвърт.

Деймиън Пиърс намали преднината до 7, когато върна последвалия начален удар на 98 ярда за тъчдаун. Пиърс, в първото си действие като ретурър в неделя, получи няколко ранни блокади, преди просто да изпревари останалата част от защитата за втория резултат за връщане на Хюстън за сезона.

Кикър Дъстин Хопкинс, който се опита да преследва удари Пиърс по време на бягането, след което остана с контузия на подколенното сухожилие, а Браунс не опитаха PAT до края на мача.

Браунс увеличиха преднината си с прием от 21 ярда от Дейвид Ньоку с около четири минути до края на първото полувреме. Резервният QB Дориан Томпсън-Робинсън се кандидатира за превръщането на 2 точки, за да направи 22-7.

Флако отново се свърза с Купър на 7-ярдов TD с около 2 1/2 минути оставащи през третата четвърт , но превръщането от 2 точки се провали, което направи 28-7.

Duron Harmon извади Keenum скоро след втория резултат на Cooper. Защитата на Кливланд отпразнува обрата, като изтича до крайната зона и се преструваше, че прави снежни ангели.

Нарушението отново стигна до енд зоната при следващото шофиране, когато Карийм Хънт вкара гол при изпълнение на 1 ярд. Купър улови реализацията от 2 точки, за да остави Браунс напред с 36-7 в началото на четвъртия.

Милс, титуляр през по-голямата част от последните два сезона, намали преднината до 36-15, когато най-накрая стигна тексасците в крайната зона при подаване на TD и реализация от 2 точки на Нико Колинс.

Хюстън получи удар отстрани и добави още един тъчдаун след това, за да намали преднината до 36-22 след около четири минути .

ТРАВМИ

Browns LB Антъни Уокър младши пропусна мача, след като претърпя операция на коляното в четвъртък. … Browns CB Мартин Емерсън младши нарани пищяла си през третата четвърт. … Хюстън S Джими Уорд (квадрицепс) и DE Джонатан Грийнард (глезен) бяха контузени през първото полувреме и не се завърнаха.

Браунс: Да бъде домакин на Ню Йорк Джетс в четвъртък вечер.

Тексасци: Да бъде домакин на Тенеси следващата неделя.