Купър отбелязва 20 точки, докато Южна Каролина бяга от номер 6 Кентъки 79-62
AP News | 2024-01-24 | 04:24:06

КОЛУМБИЯ, Южна Каролина (AP) — Та'Лон Купър отбеляза 20 точки, а Джейкоби Райт имаше 14 с четири тройки, докато Южна Каролина дръпна през второто полувреме и победи номер 6 Кентъки със 79-62 във вторник вечерта.

Gamecocks (16-3, 4-2 Югоизточна конференция) победиха най-високопоставения си съперник у дома, откакто победиха номер 1 Кентъки с 68-62 преди 14 години. В този мач Южна Каролина победи бъдещите звезди на НБА Джон Уол и ДеМаркъс Казънс за победата.

В този, те държаха отбора с най-добри резултати в нацията, който отбеляза средно повече от 91 точки до най-ниската си резултатност за сезона.

Феновете лесно пробиват тънките жълти въжета, за да се втурнат на корта и да отпразнуват най-новата висока точка в изненадващия сезон. Това би трябвало да струва на Южна Каролина глоба от $100 000 от SEC съгласно политиката на лигата, но никой не се притесняваше от това в момента.

Това е трета поредна загуба в Южна Каролина за Wildcats (14-4, 4-2) и четвърта в последните им седем срещи от серията.

Със сигурност не изглеждаше, че Wildcats ще се борят в този случай. Кентъки отбеляза пет поредни удара по пътя към преднина от 21-16 в средата на началния период.

Но Южна Каролина и нейната водеща защита в SEC се включиха след това, за да затворят периода със серия 17-4.

Дивите котки пропуснаха девет от последните си 10 изстрела за периода и бяха задържани до най-слабия си резултат на половината от сезона.

Антонио Рийвс, водещият реализатор на Кентъки с 19,6 точки на мач, се отърси от стрелба 1 за 7 в първото полувреме със седем точки рано след полувремето и Дивите котки бяха в рамките на 40-38 с 15:04 за игра.

Но Gamecocks излетяха отново при серия от 22-6, за да отворят преднина от 18 точки с по-малко от осем минути оставащи минути.

Кентъки не можеше да стигне до едноцифрено число през останалата част от пътя.

Разпродадената публика — Colonial Life Arena събира 18 000 места — беше насърчена да носи черно. Феновете, включително футболният треньор Шейн Биймър, крещяха и крещяха, докато времето течеше след победата.

ГОЛЯМАТА КАРТИНА

Кентъки: Дивите котки нямаха отговор, когато ударите им не паднаха, често оставяйки играчите на Южна Каролина отворени близо до коша за лесни кошове или офанзивни борби. Кентъки вкара само 3 от 11 тройки, като същевременно даде 10 далечни гола на Южна Каролина.

Южна Каролина: Може би е време да вземете Gamecocks и втория треньор Ламонт Парис сериозно. Стартът на отбора с 13-1 беше най-добрият му от осем години, но те нямаха забележителните победи, за да привлекат внимание. Сега го правят.

Кентъки играе срещу Арканзас в събота вечер.

Южна Каролина е домакин на Мисури в събота.