Кузма, Пул водят Уизардс до първа победа за Брайън Кийф, 118-104 над Пистънс
AP News | 2024-01-27 | 21:56:33

ДЕТРОЙТ (AP) — Кайл Кузма вкара 30 точки, а Джордан Пуул добави 17, когато Вашингтон Уизардс победиха Детройт Пистънс със 118-104 на Събота.

Победата беше първата за временния треньор Брайън Кийф и дойде по-малко от две седмици след победата на Детройт със 129-117 във Вашингтон. Уизърдс бяха загубили шест поредни, като се започне от мача на Пистънс.

Даниел Гафорд добави 15 точки и 13 борби за Вашингтон, който имаше шестима двуцифрени играчи.

Боян Богданович поведе Пистънс с 30 точки, а Кейд Кънингам добави 20 точки и 12 асистенции при завръщането си след контузия в коляното. Джейлен Дюрен завърши с 10 точки и 18 борби.

Магьосниците водеха със 102-98 5:20 преди края, но Пуул направи играта със седем точки с тройка. Детройт остана празен при следващите си две притежания, а Кузма се заби, за да направи 107-98 четири минути преди края.

Разиграването на Богданович с три точки доведе Детройт в рамките на шест, но Кузма вкара тройка за преднина от 111-101 при 2:42 до края.

Детройт водеше с 63-61 на полувремето, благодаря до тройката на Кънингам, която бие със сирена. Нито един от отборите не можа да получи достатъчно спирания, за да поеме през третата четвърт.

Вашингтон водеше с 87-85 към четвъртата, а Уизърдс го увеличиха до 97-91. Разликата беше 99-96, когато Вашингтон върна титулярите си със 7:06 за игра.

Мачът започна по обяд, за да може Little Caesars Arena да бъде преустроен за вечерен мач между Detroit Red Wings и Vegas Golden Knights.

Wizards: At the San Антонио Спърс в понеделник.

Пистънс: Приемете Оклахома Сити Тъндър в неделя следобед в мач, който се измести до финала, преди Лъвовете да играят с 49ers в мача на NFC Championship.