Кузма вкара 31, Уизардс прекъснаха 5 мача с победа над Кингс
AP News | 2024-03-22 | 03:48:33

със 109-102

ВАШИНГТОН (AP) — Кайл Кузма отбеляза 31 точки и Вашингтон Уизърдс прекъсна серия от пет загуби с победа със 109-102 над Сакраменто Кингс в четвъртък вечер.

Кузма, който също имаше шест борби, бе пропуснал предишните два мача на отбора поради болки в рамото. Дени Авдия добави 17 точки, а Кори Кисперт вкара 15, изпращайки Сакраменто до първата им загуба в последните пет срещи във Вашингтон.

Джордан Пуул вкара 14 за Уизърдс.

Де'Аарон Фокс имаше 25 точки, а Малик Монк вкара 20, за да поведе Кралете, които паднаха до 16-8 в последователните мачове. Домантас Сабонис имаше 14 точки и 13 борби за своя 52-ри пореден дабъл-дабъл, но Кралете се бориха от диапазон от 3 точки, като отбелязаха 11 от 39 извън дъгата

Отне известно време на Кралете да постигнат вървят, но те направиха серия от 18-0 в последните пет минути на втората четвърт, за да изтрият преднината на Wizards от 54-36.

Фокс пропусна 12 от първите си 16 опита през първото полувреме, но въпреки това сподели преднината на отбора с Монк, с по 10 точки.

Успехът на Кузма в средата на второто осигури на Вашингтон най-голямата преднина, 52-33. Той имаше най-високите 18 на почивката.

Магьосниците отново излязоха на полувремето с пламък с 13-2, подчертано от Кузма, за да нараснат преднината до 69-56.

Сакраменто направи серия 24-8, обхващаща третото и началото на четвъртия, тъй като Фокс и Монк се разгорещиха. 14-футът на Фокс даде преднина на Кралете с 88-87 при оставащи 8:38. Но Уизардс поеха оттам за своята 12-та победа за сезона и трета победа в последните си 10 мача срещу Кингс.