Кьолн напусна обмисляйки изпадане от Бундеслигата след загуба у дома от последния Дармщат
AP News | 2024-04-20 | 18:01:33

БЕРЛИН (AP) — Надеждите на Кьолн за оцеляване в Бундеслигата бяха нанесени сериозен удар в събота след загубата с 2-0 у дома от последния Дармщат, първа победа на гостите от октомври.

Защитникът на Дармщат Кристоф Кларер отбеляза в 57-ата минута, когато топката се приземи примамливо в краката му, след като защитниците на Кьолн не успяха да изчистят корнер.

Някои фенове на Кьолн бяха остана в сълзи, след като Оскар Вилхелмсон подпечата победата на Дармщат в последната минута, доближавайки седмото изпадане на Кьолн от Бундеслигата стъпка по-близо.

Кьолн остана втори от дъното, четири точки зад намиращия се във форма Майнц преди мача си с Фрайбург в неделя и пет зад Бохум, който загуби във Волфсбург с 1-0.

Дармщат остана последен, но неговите привърженици отпразнуваха края на серия от 22 мача без победа на техния отбор. Дармщат не бе печелил от 7 октомври.

Остават четири кръга след този уикенд. Последните два автоматично изпадат, докато отборът, който завърши трети от дъното, се изправя в плейоф от два мача срещу завършилия на трето място във втора дивизия, за да се определи коя страна ще играе в Бундеслигата през следващия сезон.

Лайпциг затвърди четвъртото място и увеличи шансовете си за класиране в Шампионската лига с победа с 2-1 над Хайденхайм, а Антон Щах имаше последната дума в дивия финал, когато Хофенхайм победи Борусия Мьонхенгладбах с 4-3.

Унион Берлин беше домакин на Байерн Мюнхен по-късно в първия мач на баварската мощна лига, откакто Байер Леверкузен приключи 11-годишното си управление, като спечели титлата миналия уикенд.