Lafreniere отбеляза в OT, за да донесе победа на Рейнджърс с 2-1 над Avalanche
AP News | 2024-02-06 | 05:20:06

НЮ ЙОРК (AP) — Алексис Lafreniere вкара 1:53 в продължението и Ню Йорк Рейнджърс се събраха, за да победят Colorado Avalanche с 2-1 в понеделник вечер .

Артеми Панарин също вкара, а Джонатан Куик спря 31 удара, за да помогне на Рейнджърс да постигнат втората си поредна победа.

Нейтън Маккинън вкара за Avalanche, който спечели три поредни победи. Александър Георгиев завърши с 27 спасявания срещу бившия си отбор.

В допълнителния период Куик подаде шайбата от зоната на Рейнджърс към Мика Зибанеджад, който я плъзна към Лафрениер. След това най-добрият избор на драфта за 2020 г. победи Георгиев за 13-ия му гол за сезона.

Водещият в Централната дивизия Avalanche, който започва най-високото си пътуване от шест мача за сезона, има 11-3-1 в последните си 15 мача и 5-2-1 в последните си осем на път.

MacKinnon отбеляза своя водещ в отбора 32-и гол при 1:48 преди края на началния период, стреляйки шайбата покрай Куик, за да даде преднина на Avalanche с 1-0.

Кейл Макар и Джош Менсън направиха асистенции в играта, давайки на Колорадо най-добрите в лигата 155 точки от своите защитници. Макар има 305 точки в 283 мача в кариерата, две по-малко от Тайсън Бари като най-резултатен защитник в историята на франчайза.

Маккинън има точки в 14 поредни мача и в 33 от последните си 34 мача като цяло. 28-годишният нападател се изравни с Никита Кучеров от Тампа Бей с водещи в НХЛ 85 точки.

След като Георгиев разочарова Рейнджърс повече от 50 минути, Панарин отбеляза водещия за отбора си 31-ви гол в 11:17 на третия, за да изравни резултата.

И двамата вратари бяха остри по време на напрегнатата битка.

Георгиев, който игра части от пет сезона за Рейнджърс, направи плъзгащо се спасяване при едновременния удар на Винсънт Трочек в 3:40 на третия и спря точен удар на Зибанеджад малко повече от осем минути след началото на мача. Период. Той също така спря Адам Фокс на 1 секунда до края на редовното време.

Куик отказа Маккинън по средата на третата игра, за да запази играта с един гол по това време. Той също спря Мико Рантанен отпред с малко по-малко от минута до края на редовното време.

Първият Рейнджърс излизаше от победата със 7-2 в Отава на 27 януари преди удължената почивка около All- Звездна игра.

Капитанът на Рейнджърс Джейкъб Труба изтърпя втория мач от наказание от два мача, оценено за удар с лакът нападателя на Голдън Найтс Павел Дорофеев на 26 януари.

Зак Парис направи своя дебют за Лавина. 39-годишният нападател подписа с Колорадо на 26 януари, след като игра предходните два сезона за Айлъндърс.

Avalanche: В Ню Джърси във вторник вечер.

Рейнджърс: Домакин Тампа Бей в сряда вечер.