Лакътят на Мъри го боли след ранна контузия и вечер на стрелба 4-за-18 в игра 6 на флопа на Нъгетс
AP News | 2024-05-17 | 08:34:03

МИНЕАПОЛИС (AP) — Джамал Мъри не успя да направи федеуей при първото притежание на Денвър, след което опита флоутър, който се завъртя около ръба и изплют в предвещаващ стил.

Нито един от тези пропуски не навреди на обикновено гладко стрелящия пойнтгард на Нъгетс, както това, което последва за него в защита в Минесота в мач 6 от полуфиналите на Западната конференция.

Докато се опитваше да се движи около високия екран от центъра на Тимбъруулвс Руди Гобер в началото на първата четвърт в четвъртък вечерта, Мъри нарани десния си лакът при сблъсъка с вдигнатия десен лакът на защитника на годината в НБА и веднага стиснат от болка. Той огъна ръката си напред-назад, за да се опита да разхлаби ставата, докато отваряше корта, но така и не успя.

Сега той отново страда, както и защитаващият шампиона Нъгетс. Те ще бъдат домакини на мач 7 в неделя.

„Никога повече не успях да навляза в ритъма си и екипът ми очевидно имаше нужда от мен тази вечер, а аз не го направих“, каза Мъри, който също стана 3 за 18 в мач 2 загуба. „Така че съм разочарован от себе си, че не успях да им дам правилната продукция, която знам, че мога.“

Мъри завърши само 4 за 18 от пода за 10 точки при поражението със 115-70, игра 32 минути, преди да получи продължителна почивка във времето без резервна скамейка в края на отсечката, докато Минесота натрупа преднина от цели 50 точки . Той каза, че е намазал някакъв обезболяващ крем върху лакътя, за да може да го изпъне напълно на джъмпера си без болка, но така и не намери ритъма си.

Мъри, който беше измъчван от разтегнат ляв прасец по време на серията от първия кръг срещу Лос Анджелис Лейкърс, в миналото е страдал от болка в десния лакът. Той носи предпазен ръкав върху него.

С два почивни дни до решаващия мач вместо типичния, Мъри ще има допълнително време за възстановяване. Ще бъде ли достатъчно?

„Надявам се, в името на нашия отбор“, каза той. „Надявам се, че мога да се оправя.“

Това беше доста наситеният със събития следсезон за Мъри, който постигна два победи в последната секунда, за да измести Лейкърс в пет мача в първия кръг. След това той хвърли топлинен пакет върху корта от пейката в Денвър по време на мач 2 на Вълците, което му донесе глоба от $100 000 от лигата.

Той се върна силно с 24 точки, за да изведе Нъгетс до победа в игра 3, след което потопи силен удар на полувремето отвъд половината корт, за да подчертае победата в игра 4 в Минесота.

Сега всички погледи ще бъде върху него отново в игра 7, докато той се опитва да се отърси от поредното прекъсване.

„Всичко е зад нас вече“, каза Мъри. „Просто трябва да се подготвя и да мога да бъда по-добър за неделя.“