Ланс Джоунс, Зак Иди водят №2 Пърдю над Мичиган 99-67
AP News | 2024-01-24 | 06:32:34

УЕСТ ЛАФАЙЕТ, Индиана (AP) — Ланс Джоунс отбеляза най-високите за сезона 24 точки, а Зак Иди добави 16 точки и 10 борби, за да поведе Номер 2 Purdue за победа с 99-67 срещу Мичиган във вторник вечерта.

Джоунс, петогодишен трансфер от Южен Илинойс, потопи 5-от-9 удара за 3 точки за Boilermakers (18- 2, 7-2 Big Ten), които спечелиха четвъртата си поредна игра. Брейдън Смит от Пърдю допринесе с 11 точки, 10 асистенции и седем борби.

Jaelin Llewellyn поведе Мичиган (7-12, 2-6) с 16 точки. Терънс Уилямс II и Джордж Вашингтон III отбелязаха по 10 точки. Wolverines се свързаха само на 34% от ударите си.

Boilermakers направиха 14 от 21 тройки за 67% и стреляха 52% като цяло. Първокурсникът на Purdue Myles Colvin отбеляза и трите си опита за 3 точки през второто полувреме, завършвайки с девет точки.

Флетчър Лойер откри резултата с тройка и завърши първото полувреме, като отбеляза още една тройка 3 секунди преди края. Това бяха единствените точки на Лойър през първото полувреме, но това даде тон за преднината на Пърдю от 49-25 на полувремето. Междувременно Boilermakers, които никога не изоставаха, доминираха въпреки показното начало на Edey, който беше 2-от-7 от терена през първото полувреме.

Бойлърмейкърс вкараха 47% през първото полувреме, докато държаха Върколаците на 29%. Purdue не допусна обрат през първото полувреме.

Мичиган: Wolverines, които загубиха седем от последните си осем, никога не са представлявали заплаха за Boilermakers . Мичиган не можа да влезе в ритъм в нападение.

Purdue: Най-впечатляващата статистика за Boilermakers беше неговата ефективност от 3 точки. Седем различни играчи вкараха тройка. Purdue сега трябва да се подготви за пътуване до Rutgers, където Boilermakers загубиха последните три срещи.

Мичиган: домакинства на Айова в събота.

Purdue: В Rutgers в неделя.