Ларсън набира инерция в пролетното състезание на NASCAR на Phoenix Raceway
AP News | 2024-03-09 | 00:49:04

АВОНДЕЙЛ, Аризона (AP) — Кайл Ларсън прекара по-голямата част от следобеда близо до групата по време на финала на сезона на Phoenix Raceway, поставяйки се в позиция за втора титла от NASCAR Cup Series за три години.

Когато колата му загуби част от баланса си, надеждите на Ларсън за шампионата се разклатиха.

Четири месеца по-късно Ларсън се завръща във Финикс за нов шанс да вземем карирания флаг и да надградим върху силен старт на сезон 2024 г..

„Нашият екип свърши наистина добра работа тази година в изпълнението със състезателните автомобили, които предоставяме,“ каза Ларсън. „Нашият екипаж в бокса върши страхотна работа. Нужно е всичко, за да бъдеш напред и мисля, че това е начинът, по който можем да продължим инерцията си.”

Ларсън има много, за да участва в неделното състезание на 312 мили на една миля триовал на Phoenix Raceway, след като спечели в Лас Вегас миналата седмица.

Пилотът на Hendrick Motorsports и останалата част от полето ще се сблъскат с няколко корекции в пустинята.

Надявайки се да създаде по-конкурентоспособни състезания, NASCAR разработи нов аеродинамичен пакет за къси писти за пътни трасета и писти от една миля или по-малко. Надеждата е, че пакетът заедно с новите, по-дебели грайфери на гумите ще създадат повече възможности за преминаване по писти, които не са имали много в миналото.

Шест отбора получиха шанс да тестват новия пакет на Phoenix Raceway през декември, а останалите опитаха за първи път след разтоварването този уикенд.

„Бих казал, че вероятно беше малко малко по-добре в трафика,” каза Дени Хамлин, който ще стартира на поул в състезанието в неделя. „Много малък от това, което мога да кажа. Нищо разтърсващо“, каза той. „Ако те хванат зад някого, наистина ще те хванат зад някого, но това е типично за това, което сме имали преди.“

Последното състезание във Финикс, през ноември, беше битка от четирима души за титлата между Ларсън, Райън Блейни, Уилям Байрон и Кристофър Бел.

Ларсън, шампионът на Купата през 2021 г., беше първи сред претендентите за Купата на финалния питстоп, но беше изпреварен от Блейни. Ларсън така и не го хвана, завършвайки трети, докато Блейни спечели първата си титла в НАСКАР, като завърши втори в състезанието след Рос Частейн.

Ларсън се завръща във Финикс след силно представяне на Las Vegas Motor Speedway.

31-годишният контролира състезанието и удържа Тайлър Редик за неговата 24-та победа в Купата в кариерата. Победата на Ларсън направи Chevrolet перфектен 3 за 3 за начало на сезона и даде втората победа на Hendrick Motorsports през 2024 г., с победата на Байрън в Daytona 500.

Ларсън спечели първия си шампионат на NASCAR във Финикс през 2021 г. и има 12 най-добри -10 финала в 19 старта на пистата.

„Финикс беше доста прилична писта за нашия отбор през последните няколко години, откакто съм с Hendrick Motorsports,“ каза Ларсън, който се класира 17-ти за неделния раса.

Блейни очевидно има добри спомени във Финикс, след като завърши първия си шампионат на НАСКАР през есента. Пилотът на Penske е завършил извън топ 10 само веднъж в последните си 10 състезания и е бил в челната четворка пет поредни пъти, включително три последователни второ място.

Но въпреки всички успехи, които има във Финикс, Блейни все още не е взел карирания флаг на триовала.

„Това е място, което беше наистина добро за нас, цялата ни група, наистина от дълго време и особено през последните две или три години“, каза той. „Имах няколко поредни секунди там, така че се надявам да разберем как да станем с едно място по-добре.“