Лацио доминира, но прави равенство 1-1 срещу Верона с 10 играча в Серия А. Интер е домакин на Удинезе
AP News | 2023-12-09 | 18:49:03

МИЛАН (AP) — Лацио може да направи само равенство 1-1 срещу заплашената от изпадане Хелас Верона в Серия А в събота въпреки че столичният отбор доминираше и съперникът му завърши мача с 10 играчи.

Треньорът на Лацио Маурицио Сари се изказа, че отборът му е в криза след победата в Купата на Италия в средата на седмицата – третата му поредна победа във всички състезания .

Но Лацио спечели само един от последните си пет мача в лигата и равенството във Верона го остави осми. Верона, която е без победа от август, остана в долната тройка.

Интер Милано ще се стреми да се върне на върха в Серия А, когато по-късно е домакин на застрашения от изпадане Удинезе. Третият AC Milan играеше срещу Atalanta.

Лацио поведе във Верона със зрелищен гол в 23-ата минута. След добра игра с Мануел Лазари отдясно, Фелипе Андерсън търкулна топката, за да изпрати Матиа Закани вкъщи с нахален удар към близката греда.

Бившият играч на Верона отказа да празнува и вместо това размаха извинение към феновете на домакините.

Лацио можеше да удвои преднината си, но вместо това Верона изравни 20 минути преди края. Центриране на Сирил Нгонге се превърна в обикалящ удар, който Иван Проведел изби от далечния горен ъгъл. Продължаването на Томаш Суслов вероятно е трябвало да бъде удар, но се превърна в асистенция, която Томас Хенри прехвърли над линията с корема си.

Лацио смяташе, че е възстановил преднината си четири минути по-късно чрез друг бивш играч на Верона когато Николо Казале стреля с глава в корнер, но това, което щеше да бъде първият му гол в Серия А, беше изключено във видеопрегледа заради удар от него срещу полузащитника на Верона Ондрей Дуда.

Верона беше принудена да играе последните 13 минути с 10 души, след като Дуда беше изгонен за втори жълт картон.