Лав отбелязва 20 точки, номер 12 Аризона побеждава USC с 82-67 за последната си победа
AP News | 2024-01-18 | 07:17:35

ТУСЪН, Аризона (AP) — Калеб Лав отбеляза 20 точки, Пеле Ларсон добави 13 и номер 12 победи Аризона Южна Калифорния 82-67 в сряда вечер за още една връщаща се победа под ръководството на треньор Томи Лойд.

След загуба от три точки във Вашингтон Стейт, Уайлдкатс (13-4, 4-2 Pac-12 ) преодоля почти седемминутен период без гол от игра, за да поведе с 10 на полувремето и го увеличи до 19 в средата на второто полувреме.

Аризона имаше втора поредна по-лоша стрелба вечер, поразявайки 40% от поле, но вкара 22 точки от втори шанс след 21 борби в нападение. Wildcats са с 15-0 след загуба под ръководството на Lloyd и спечелиха 13 от последните си 14 мача срещу USC в McKale Center.

Троянците (8-10, 2-5) пристигнаха в пустинята в серия от две загуби и пропуснаха своите двама най-добри голмайстори. Boogie Ellis отпадна за втори пореден мач поради контузия на ръката, а стражът на първокурсника Isaiah Collier претърпя операция на ръката миналата седмица.

Брони Джеймс се опита да пренесе троянците, като вкара девет от своите 11 точки през първото полувреме, въпреки че беше освиркван от учениците на Аризона всеки път, когато докосне топката.

Изигравайки 10-ия си мач откакто се завърна след сърдечен арест, Джеймс вкара 5 от 11 и направи шест асистенции, след като вкара две точки при общо стрелба 0 за 14 в трите предварителни мача.

DJ Rodman водеше USC с 16 точки.

Дивите котки започнаха горещо, за да изградят ранна преднина от 10 точки, преди USC да ги спъне, като отиде в зона.

Неспособен да изглежда добре, Аризона изкара почти седем минути без гол от игра, докато Троянците намалиха преднината си до четири.

Дивите котки намериха малко ритъм в края на първото полувреме, използвайки серия 7-0, за да покачи 45-35.

USC успя да задържи Аризона в обсега си в началото на първото полувреме, преди Wildcats да направят серия 7-0, за да покачат с 64-46. Троянците не се доближиха на по-малко от 10 точки оттук.

ИЗВЪРШВАНЕТО

USC: Троянците се затрудниха в McKale Center и играта без техните двама най-добри голмайстори почти сложи край на пустинната им мизерия непреодолима задача.

Аризона: Дивите котки бяха разединени и от двата края през по-голямата част от нощта, но все пак намериха начин да спечелят още един мач след загуба под ръководството на Лойд.

USC: В Аризона Стейт в събота.

Аризона: Домакин на UCLA в събота.