Лав вкарва 28, номер 4 Аризона се върна, за да победи Вашингтон с 91-75
AP News | 2024-02-24 | 23:24:18

ТУСЪН, Аризона (AP) — Кейлъб Лав отбеляза 28 точки, за да засенчи 2000 за кариерата си, а номер 4 Аризона се върна от своите първа домакинска загуба за сезона с победа с 91-75 над Вашингтон в събота.

Дивите котки (21-6, 12-4 Pac-12) загубиха в McKale Center за първи път тази година в четвъртък вечер , падайки със 77-74 до номер 21 в щата Вашингтон.

Аризона се отърси бързо с кратък обрат, вдъхновявайки Хъскис с почти перфектен старт, за да изгради преднина от 17 точки в откриването 7 1 /2 минути в последната среща на отборите в McKale Center като членове на Pac-12.

Оумар Бало от Аризона контролираше боя след тихо първо полувреме, завършвайки с 14 точки, 14 борби и три блокирани удара, докато Дивите котки отвърнаха на всяко предизвикателство на Вашингтон. Аризона има 17-0 под ръководството на треньора Томи Лойд след загуба и има 99 поредни мача без две поредни загуби, третата най-дълга поредица в историята на Pac-12.

Хъскитата (15-13, 7-10) имаха дива нощ, за да започнат своя пустинен ход от два мача, побеждавайки Аризона Стейт с 84-82 в продълженията в четвъртък вечер, след като натрупаха преднина от 25 точки.

Вашингтон прекара по-голямата част от следобеда срещу Аризона неуспешно в опити да се измъкне от голямата ранна дупка, достигайки не по-малко от девет, след като изоставаше с 23.

Корен Джонсън поведе Хъски със 17 точки, шест борби и пет асистенции.

Аризона беше измъчван от пристъпи на съмнителен избор на удар при загубата от Вашингтон Стейт.

Дивите котки нямаха такъв проблем в началото срещу Хъски.

Вървейки твърдо в атаката, Аризона отбеляза първите си седем удара и отвори 11 от 12, за да създаде преднина от 27-11. Вашингтон отвърна на удара, след като пое ранния удар с тялото, използвайки серия от 10-0, за да дръпне в рамките на 42-31.

Но Аризона продължи да удря удари и дори получи известна помощ от големия мъж на Вашингтон Бракстън Мий, който по невнимание хвърли топката в собствения му кош.

Дивите котки удариха 18 от 34 удара през първото полувреме, включително 6 от 10 от 3, за да поведат с 52-35.

Аризона продължи Серия от 9-0 в началото на второто полувреме, за да покачи с 61-38, но изчезна от пода, когато Вашингтон започна да се откъсва.

Хъскитата използваха серия 14-2, за да изтеглят в рамките на 69-60, задържайки Дивите котки на стрелба 1-от-10 по време на ралито. Аризона продължи да се бори в нападение, но увеличи натиска в защита, за да увеличи преднината си обратно до 16.

Вашингтон: Хъски имаха загуба през второто полувреме срещу Аризона Стейт и завършиха последното си пътуване в пустинята с Pac-12, водейки тежка битка през по-голямата част от следобеда.

Аризона: Дивите котки вероятно ще изпуснат място или две в Топ 25 на AP в понеделник, но имаха добър отскок след загубата първият им домакински мач с осма поредна победа над Вашингтон.

Вашингтон: Домакин на UCLA в четвъртък вечер.

Аризона: Гостува на съперника Аризона Стейт в сряда вечер.