Лъвовете имат 2 домакински плейофни мача за първи път през сезона, като домакинстват на Букс в мач на шампионите в дивизията
AP News | 2024-01-18 | 22:24:21

ТАМПА БЕЙ (10-8) срещу ДЕТРОЙТ (13-5)

Неделя, 3 следобед EST, NBC

ОТКРИВАЩА ЛИНИЯ: Лъвове от 6 1/2, на FanDuel Sportsbook.

СРЕЩУ РАЗПРОСТРАНЕНИЕТО: Bucs 12-5-1, Lions 12-6.

РЕКОРД В СЕРИЯТА: Лъвовете водят с 32-29.

ПОСЛЕДНА СРЕЩА: Лъвовете победиха Бъкс с 20-6 на 15 октомври 2023 г. в Тампа Бей.

МИНАЛАТА СЕДМИЦА: Бъкс победиха Игълс с 32-9, Лъвовете победиха Рамс с 24-23.

ДИФЕРЕНЦИАЛ НА ОБОРОТ: Rams минус-3; Лъвове минус-1.

НАПАДЕНИЕ НА БЮКАНИЪРС: ОБЩО (23), НАБЪРСКАНЕ (32), ПРЕДПУСКАНЕ (17), ТОЧКИ (20).

ЗАЩИТА НА БУКАНИЪРС: ОБЩО (23), НАБЪРЗВАНЕ (5), ПАСУВАНЕ (29) , ТОЧКУВАНЕ (7)

НАПАДЕНИЕ НА ЛЪВОВЕ: ОБЩО (3), БЪРЗО (5), ПАСА (2), ТОЧКУВАНЕ (5).

ЗАЩИТА НА ЛЪВОВЕ: ОБЩО (19), БЪРЗКА (2), ПАСА (27), ТОЧКА (23).

РАЗЛИКА В ОБОРОТИТЕ: Buccaneers плюс-8; Лъвове дори.

ИГРАЧ ЗА ГЛЕДАНЕ НА БЮКАНИЪРС: QB Бейкър Мейфийлд. Той възроди кариерата си, извеждайки Тампа Бей до трета поредна титла на NFC South и рекордно за франчайзинг четвърто поредно място в плейофите. Той хвърли върхове в кариерата си от 4044 ярда и 28 тъчдауна, като същевременно намали скъпите грешки, които го подкопаха в предишни спирки с Кливланд, Каролина и Лос Анджелис Рамс. Общо избраният номер 1 от драфта за 2018 г. хвърли 337 ярда и три TD при победата с уайлд кард с 32-9 над Филаделфия миналата седмица, като стана първият Bucs QB, който хвърли над 300 ярда и три тъчдауна в плейофен мач.

ИГРАЧ ЗА ГЛЕДАНЕ НА ЛЪВЪЦЕ: QB Джаред Гоф. Генералният мениджър Брад Холмс вярваше, че Гоф ще бъде нещо повече от временно прекъсване, когато го придоби и двама избраници от първия кръг за него от Рамс за Стафорд преди три години. Гоф потвърди хода, като изведе Детройт до 21 победи в последните си 28 мача. Той завърши първите си 10 подавания и завърши 22 от 27 с 277 ярда и TD срещу новобранеца TE Sam LaPorta при четвърто попадение миналата седмица. Ако Гоф хвърли поне 20 подавания и изпълни 75% или повече от опитите си, той ще бъде първият играч в историята на НФЛ, който прави това в три поредни плейофни мача, включително финала му с Рамс през сезон 2020.

КЛЮЧОВ СРЕЩУ: Играта на Детройт срещу защитата на Тампа Бей. Лъвовете очакват с нетърпение да играят срещу Bucs с RB Дейвид Монтгомъри и Джамир Гибс, след като ветеранът беше наранен през втората четвърт, а новобранецът пропусна мача поради контузия преди три месеца. Дуото, бягащо зад силна офанзивна линия, помогна на Детройт да процъфтява на терена със 135,9 ярда на мач. Bucs са едни от най-добрите в лигата срещу бягането, давайки само 95,3 ярда бързане на мач.

КЛЮЧОВИ ТРАВМИ: Bucs са толкова здрави, колкото са били през целия сезон, въпреки че Mayfield има възпалени ребра и игра през последните два мача с контузия в глезена. ... Lions LB Алекс Анзалоне беше ограничен в тренировките, след като игра с наранявания в рамото и ребрата миналата седмица. ... Връщащият се на пънт и получаващ Калиф Реймънд може да пропусне втори пореден мач заради контузия в коляното.

БЕЛЕЖКИ ОТ СЕРИАТА: Гоф хвърли за сезона 353 ярда и две TDs в последната среща, свързвайки се с WR Amon-Ra St. Brown 12 пъти за 124 ярда и резултат в победа в седмица 6 в Тампа Бей. Това започна серия, в която Bucs загубиха шест от седем, за да паднат до 4-7, преди да се съберат и да спечелят пет от последните шест мача в редовния сезон. ... Тампа Бей победи Детройт с 20-10 на 28 декември 1997 г. в игра с уайлд кард в единствения предишен мач след сезона на франчайза.

СТАТИСТИКА И НЕЩО: Детройт е номер 3, а Тампа Бей е номер 4 в плейофите на NFC. ... Лъвовете спечелиха NFC North, а Bucs спечелиха NFC South. ... Bucs са единственият отбор в конференцията, който успя да стигне до плейофите всеки от последните четири сезона. Те спечелиха шест мача след сезона от 2020 г. насам, изоставайки само от общо осем победи в плейофите на Канзас Сити. … Мейфийлд, който е с четвъртия си отбор за шест сезона, има 2-1 в три старта на плейофите. Той е един от тримата QB – заедно с Джордан Лав и Брок Пърди – които са имали 15 или повече TD пропуска на пътя този сезон. … WR Майк Еванс имаше 10 приема за 181 ярда и две TD предишния път, когато се изправи срещу Лъвовете на Форд Фийлд в края на сезон 2020. ... Еванс е единственият играч в историята на НФЛ, който започва кариера с 10 последователни сезона с получаване на над 1000 ярда. Той имаше 79 хващания за 1255 ярда и изравни лидерството в лигата с 13 TD приема този сезон. … Защитата на Тампа Бей показва едно от най-добрите си представяния за сезона. В допълнение към ограничаването на Ийгълс до девет точки и само 42 ярда, които се втурнаха в кръга с уайлдкард, Филаделфия беше 0 от 9 на трето място и 0 за 2 на четвърто място. … Въпреки че Тампа Бей не форсира никакви смени миналата седмица, защитата води в лигата с 16 мача за вкъщи през последните четири постсезона. ... Лъвовете достигат до първата си победа в плейофите от 32 години, слагайки край на рекордна за NFL серия от загуби от девет мача след сезона. ... Детройт е домакин на два плейофни мача в един сезон за първи път в историята на франчайза, надявайки се да спечелят две победи след сезона за първи път от спечелването на титлата в NFL през 1957 г. ... Сейнт Браун получи 100 ярда или повече в 10 мача, включително плейофите, за да оглави лигата. Той имаше седем уловки за 110 ярда срещу Рамс. ... Гибс и ЛаПорта се обединиха за 23 битки TD, включително плейофите, за най-високия сбор от двойка новобранци в отбор след сливането през 1970 г. ... LaPorta има 11 TD и само Майк Дитка, който вкара 12 пъти през 1961 г., имаше повече TD като новобранец TE в историята на NFL. ... WR Джош Рейнолдс стана първият лъв с най-малко 75 ярда, получени в първата четвърт на мач след сезона срещу бившия му отбор миналата седмица. ... DE Aidan Hutchinson има шанс да се присъедини към друга бивша звезда на Мичиган, LaMarr Woodley, като двамата играчи да имат поне чифт сакове в първите си два плейофни мача, откакто сакове станаха официална статистика през 1982 г.