Лъвовете оплакват този, който се измъкна, след като издуха голяма преднина с шанс да стигнат до първа Супербоул
AP News | 2024-01-29 | 01:33:05

АЛЪН ПАРК, Мичиган (AP) — Детройт Лайънс имаха най-добрия си сезон от поколения.

Играчи, треньори и поне някои фенове не са готови да празнуват в момента.

Лъвовете изпуснаха възможност да играят в Super Bowl за първи път, като станаха първият отбор, загубил 17 -точка преднина на полувремето в мач от шампионата на конференцията със загубата им от Сан Франциско с 34-31.

„Знаем, че постигнахме много тази година, но крайната ни цел беше Супербоул и бяхме на постижимо разстояние и няма нищо по-лошо от това почти да успеем“, каза защитник на Лъвовете Алекс Анзалоне в неделя вечер. „Това са загубите, които ще помните завинаги.“

Въпреки че нищо не може да изтрие болката за Лъвовете, няма съмнение, че те бяха източникът на радост за милиони в Motor City и в целия щат Мичиган в сезон, който надмина необичайно високите очаквания. И бъдещето им изглежда обещаващо.

„Мисля, че това, което изградихме, беше надежда“, каза бягащият бек Дейвид Монтгомъри.

Надеждите бяха големи за Детройт миналото лято като фаворит за спечелването на NFC North и отборът ги оправда реклама, като сложи край на три десетилетия без титла в дивизия и изравни рекорд на франчайз с 12 победи в редовния сезон.

Лъвовете имаха два домакински плейофни мача за първи път, спечелиха две победи след сезона за първи път време от спечелването на шампионата на НФЛ през 1957 г. и достигането до мача за титлата на конференцията за първи път от 32 години и за втори път в историята на франчайза.

Стигайки там, те поведоха в Сан Франциско с 24-7 в началото на третото тримесечие, преди да го взривят.

„Това чувство, което всички ние имахме, излизайки от това поле, не мисля, че някой от искаме да почувстваме това отново“, каза приемникът Амон-Ра Сейнт Браун. „Мисля, че чувството, което имаме, е достатъчно, за да ни мотивира за следващата година.

„Имахме добра година като цяло, но всичко е за нищо, ако не спечелиш всичко. ”

Въпреки че франчайзингът не успя, собственикът Шийла Форд Хамп го направи правилно, когато нае генерален мениджър Брад Холмс и треньор Дан Кембъл преди три години след десетилетия на лошо лидерство във фронт-офиса и отстрани.

Холмс е уцелил много повече, отколкото е пропуснал в три проекта, давайки на франчайза много градивни елементи от двете страни на топката.

Хазартите на Кембъл доведоха до най-високите в лигата 62 реализации на четвърто място в трите му сезона и 22 победи в последните му 30 мача, но характерните му рисковани ходове не му се отразиха срещу Niners.

Детройт имаше шанс да възстанови преднината си от 17 точки в средата на третата четвърт, но Кембъл избра да го направи на четвърто и 2 от 28-те, вместо Майкъл Баджли да вкара гол от игра. Джош Рейнолдс изпусна леко погрешно хвърляне от Джаред Гоф, правейки хода обратен ефект.

Рейнолдс също изпусна пас на трета позиция по-късно през четвъртта.

„Определено не помогнах ”, каза той в понеделник, докато той и съотборниците му разчистваха шкафчетата си.

С три точки по-надолу в средата на четвъртата четвърт, Кембъл отново го направи на четвърто и 3 от 30, вместо да опита поле гол, а Гоф хвърли незавършен под натиск.

„Искате да се възползвате максимално от всяка възможност и ние имахме възможност и просто не можахме да я затворим“, каза Гоф. „Ужилва.“

Кембъл отстоя изборите си, включително пускането на топката на финала на отбора и принуда да използва първия от три таймаута.

„Заложих и загубих ”, каза той меко на своята пресконференция за края на сезона около 10 часа след като отборът пристигна обратно в Детройт.

ПРАВЕЩИ ХОДОВЕ

Лъвовете започват извън сезона си с над 60 милиона долара пространство за ограничение на заплатите, класиране номер 7 в лигата, и ще трябва да вземе някои решения.

Гоф има още една година от договора си, което вероятно го прави кандидат за удължаване.

Свободните агенти включват гардовете Джона Джаксън, който имаше втори пореден сезон, съкратен поради контузия, и Греъм Глазгоу заедно с защитник C.J. Гарднър-Джонсън, който беше ограничен до три мача поради контузии.