Лъвовете приемат Букс в дивизионен кръг, като се стремят да спечелят 2 плейофни мача през сезона за първи път от 1957 г.
AP News | 2024-01-18 | 23:48:34

ДЕТРОЙТ (AP) — Детройт Лайънс и техните фенове чакаха дълго време, за да празнуват, както направиха миналата седмица след победа Лос Анджелис Рамс в кръга с уайлдкард.

Тампа Бей междувременно е свикнал да бъде част от купона по това време на годината.

Лъвовете спечелиха първия си плейофен мач за 32 години, възползвайки се от домакинството на следсезонен мач за първи път от три десетилетия.

Детройт има два домакински мача в едни и същи плейофи за първи път в историята на франчайза, подобрявайки шансовете си да спечели две победи след сезона в един сезон за първи път от спечелването на титлата в NFL през 1957 г.

Буканиърс са единственият отбор на NFC в плейофите за четвърта поредна година и победата им над Филаделфия беше шестата им в следсезона през целия период, общо, което изостава само от защитаващия титлата си Канзас Сити Чийфс от 2020 г. насам.

Шампионът на NFC North Детройт е решен да направи крачка по-близо до потенциално достигане до Super Bowl за първи път с победа в неделя в дивизионния кръг срещу шампиона NFC South Tampa Bay, който спечели всичко за втори път в Super Bowl 55 с Том Брейди на куотърбека.

Офанзивата на Лъвовете Тейлър Декър, в своя осми сезон с многострадалния франчайз, е просто благодарен, че остана достатъчно дълго, за да изпита тръпката от победата с 24-23 the Rams.

„Това е едно от красивите неща в спорта, е да можеш да видиш нещата докрай“, каза Декър. „Просто съм горд, че трябва да бъда част от нещо специално.“

И ДВАМАТА СА НЕ. 1

Джаред Гоф от Детройт и Бейкър Мейфийлд от Тампа Бей бяха избрани като номер 1 с разлика от две години — за други отбори — и имаха своя дял от успеха в плейофите.

С феновете на Форд Фийлд скандират „Джар-ед Гоф! Джар-ед Гоф!“ рано и често при победата миналата седмица срещу бившия куотърбек на Лъвовете Матю Стафорд и Рамс, осмият професионалист беше ефективен и ефективен.

Гоф завърши първите си 10 подавания и завърши 22 от 27 с 277 ярда и тъчдаун.

„Той е наистина добър куотърбек – един от най-добрите, които съм виждал на филм“, каза ъгловият защитник на Tampa Bay Зион Макколъм.

Мейфийлд, избран от Кливланд през 2018 г., направи може би най-добрия сезон за своя четвърти отбор от три години. Той имаше върхове в кариерата си с 4044 ярда подавания и 28 паса за тъчдаун през редовния сезон и стана първият куотърбек на Buccaneers, който хвърли поне 300 ярда и три тъчдауна в мач след сезона.

„Изглежда, че се забавлява, сякаш е бил в колежа“, каза треньорът на Тампа Бей Тод Боулс. „Той ще играе свободно и ще играе безгрижно. Това наистина му помага и наистина помага на нас.“

Отбранителният бек на Лъвовете Си Джей Гарднър-Джонсън отправи вербален удар срещу Мейфийлд миналата седмица, когато похвали приемниците на Тампа Бей, като каза, че биха били страхотна група, ако имаше добър куотърбек.

Мейфийлд отвърна на мили думи и добави удар.

„Той е добър играч,“ каза Мейфийлд. „Но да, той просто трябва да направи малко повече филмово проучване.“

ТАНЦ С ЧУВАЛИ

Отбранителят на Детройт Ейдън Хътчинсън има шанс да се присъедини към избран списък от играчи с множество сакове в четири или повече последователни игри, включително плейофите. Симеон Райс имаше най-малко две уволнения в пет поредни игри, докато членовете на Залата на славата Реджи Уайт и Кевин Грийн постигнаха това постижение в четири последователни игри. има 7 1/2 чувала, за да води защита, която има седем играчи с най-малко четири сака.

МАНТАЛИТЕТ НА ПОТРЕБИТЕЛЯ

Тампа Бей е аутсайдер с 6 1/2 точки, според FanDuel Sportsbook, след като доминираше над Eagles като аутсайдер с 2 1/2 точки.

„Изобщо не ни изненадва“, каза Боулс. „Вече дори не се тревожим за това. Някак си се смеем, когато го видим.“

ПРЕДИШНИЯТ МАЧЪП

Гоф хвърли 353 ярда и два тъчдауна, за да помогне на Детройт да спечели с 20-6 в Тампа Бей през седмица 6. Лъвовете играха целия мач без новобранецът Джамир Гибс и ветеранът Дейвид Монтгомъри бяха аут за повече от две четвърти.

Мейфийлд направи 19 от 37 подавания за 206 ярда без тъчдаун и едно прихващане срещу Лъвовете .