ЛеБрон, Дейвис водят над Лейкърс над Пистънс със 125-111 за тяхната 5-та победа в 6 мача
AP News | 2024-02-14 | 08:01:03

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — ЛеБрон Джеймс имаше 25 точки и осем асистенции, Антъни Дейвис имаше 20 точки и 14 борби, а Лос Анджелис Лейкърс победи най-лошия в НБА Детройт Пистънс със 125-111 във вторник вечерта за петата си победа в шест мача.

Д'Анджело Ръсел вкара 21 точки и отбеляза четири тройки за Лейкърс, които спечелиха 10 от 15 като цяло, за да преместите три игри над .500 (29-26) за първи път от седмица преди Коледа. Руи Хачимура и Остин Рийвс добавиха по 15 точки в друг доминиращ офанзивен мач от новия стартов състав на Лейкърс, които комбинираха 96 точки.

Лейкърс имаха рядка тридневна почивка между мачовете преди тази среща, и те достигнаха ранна преднина от 24 точки в последния си домакински мач преди паузата на звездите, когато Джеймс ще участва за 20-ти път.

Спенсър Динуиди записа шест точки и седем асистенции в дебюта си с Лейкърс, които подписаха с ветерана, роден в Лос Анджелис миналата събота. Динуиди стартира 48 мача за Бруклин през този сезон, а възпитаникът на гимназията Тафт в предградието Уудланд Хилс ще бъде ключов голмайстор и плеймейкър от резервната скамейка за Лейкърс.

Осар Томпсън отбеляза 19 точки, а Джеймс Уайзман имаше 18 точки и 9 борби за Пистънс, които спечелиха два от предишните си три мача за едва трети път през целия сезон. Собственикът на отбора Том Горес, който живее в Бевърли Хилс, наблюдаваше от корта.

Кейд Кънингам имаше 12 точки, седем асистенции и седем борби в най-малко впечатляващия мач от силно гостуване на Детройт, който победи Сакраменто и Портланд, за да го отвори, преди едва да загуби от Клипърс в тази сграда миналия уикенд.

Един мач след като Лейкърс отбелязаха 87 точки във второто най-резултатно първо полувреме в историята на франчайза, те загубиха 71 на Пистънс и взеха преднина от 71-48 на полувремето, изпреварвана от 18 точки на Дейвис и 12 борда.

Детройт намали преднината си до 12 точки с 4:50 до края на играта, но не се доближи. Дейвис престоя през цялата четвърта четвърт, отпускайки краката си за сет, който завършва в Юта.

Новият гард на Пистънс Куентин Граймс остана аут с изкълчено дясно коляно. Той все още не е дебютирал за новия си отбор, откакто пристигна в мултиплейър търговията с Ню Йорк.

Исая Стюарт пропусна седмия си пореден мач за Детройт поради изкълчен ляв глезен. Той трябва да се завърне веднага след почивката в Мача на звездите.

Гардът на Лейкърс Макс Кристи пропусна втория си пореден мач поради изкълчен десен глезен.

Пистънс : Във Финикс в сряда.

Лейкърс: в Юта в сряда.