ЛеБрон Джеймс и Лейкърс си осигуриха място в плейофите със 110-106 победа над Пеликанс
AP News | 2024-04-17 | 04:32:19

НЮ ОРЛЕАНС (AP) — ЛеБрон Джеймс имаше 23 точки, девет асистенции и девет борби, а Лос Анджелис Лейкърс си осигуриха място в плейофите с победа със 110-106 над Ню Орлиънс Пеликанс в турнира за игра в Западната конференция във вторник вечерта.

Сион Уилямсън имаше 40 точки и 11 борби в своя дебют след сезона в НБА. Но малко след като изравни играта на 95 при каране с 3:19 преди края, Уилямсън отиде в съблекалнята, хвърляйки кърпа на пода с отвращение, докато влизаше в тунела с видима контузия.

Скоро след това Джеймс удари джъмпер, Антъни Дейвис потопи удара на Остин Рийвс, ДеАнджело Ръсел отбеляза 3, а Дейвис грабна решаващ офанзивен рикошер, след което отбеляза две наказателни удара, за да помогне на Лейкърс да удържат Ню Орлиънс.

Дейвис имаше 20 точки и 15 борби. Ръсел вкара 21, удряйки пет пъти от дълбочина.

Лейкърс напредват, за да се изправят срещу защитаващия титлата на НБА Денвър в първия кръг в мач-реванш от финалите на Западната конференция от миналия сезон, който беше пометен от Нъгетс. Мач 1 е събота вечер.

Пеликанс ще се изправят срещу победителя от другия мач на Запад между Голдън Стейт и Сакраменто в петък.

Лейкърс направиха 14 от 35 от диапазон от 3 точки. Пеликанс удари 9 от 29 от дълбочина и Уилямсън не получи много помощ от обичайните голмайстори на Пеликанс. Брандън Инграм пропусна 8 от 12 удара и завърши с 11 точки. CJ McCollum пропусна 11 от 15 удара и отбеляза девет.

Три Мърфи III вкара 12, удряйки две тройки от над 28 фута през второто полувреме, за да помогне на Ню Орлиънс да се върне и да изравни след дефицит от цели 18 точки.

Лейкърс поведоха със 75-57 след отпадане на Руи Хачимура през третата четвърт. Но Ню Орлиънс се върна в играта, като надигра Лос Анджелис с 19-8 през последните 5:31 на периода.

Уилямсън предизвика скока с чифт слагания. Мърфи вкара тройка от 31 фута в последната минута на четвъртината, а наказателното хвърляне на Уилямсън доведе до 83-76 в края на периода.

Пеликаните най-накрая изравниха, когато Уилямсън удари алей-оуп лоб на Хосе Алварадо в прехода, за да направи 93-всичко с 3:53 до края.

Отърсват да се изкупят за слабите 128-108 загуба от Лейкърс във финала на редовния сезон в неделя, Пеликанс събраха обещаваща начална четвърт и взеха преднина от 34-28 при 3 на Хърб Джоунс.

Това обаче беше една от само четири 3-ки – в 16 опита - това Ню Орлиънс попадна през първото полувреме. Междувременно Лейкърс вкараха 10 от 20 от дълбочина през началните два периода, като Ръсел отбеляза три.

Лос Анджелис скочи начело, като надигра Ню Орлиънс с 34-16 през втората четвърт, водейки с до 14, след като Джеймс, който имаше 15 точки за първото полувреме, удари два свободни хвърляния, за да направи 58-44.

Уилямсън, който имаше 20 точки за първото полувреме, намали изоставането на Ню Орлиънс на полувремето до 10 с чифт вътрешни кошове, започвайки от момента, в който Инграм го намери на задна линия за забивка. В последните секунди на периода Уилямсън спринтира дължината на корта на дрибъла за полагане при клаксона, което направи 60-50.

Лейкърс: Откриват серия от плейофи от първия кръг в Денвър в събота.

Пеликанс: У дома в петък за Уестърн направи или умри Финал на конференцията срещу Голдън Стейт или Сакраменто. И може да са без Уилямсън.