ЛеБрон Джеймс направи трипъл-дабъл, за да помогне на Лейкърс да победи Гризлис, 136-124
AP News | 2024-03-28 | 04:59:03

МЕМФИС, Тенеси (AP) — ЛеБрон Джеймс направи трипъл-дабъл с 23 точки, 14 борби и 12 асистенции, Руи Хачимура вкара 32 точки и Лос Анджелис Лейкърс натрупаха голяма преднина през третата четвърт и победиха Мемфис Гризлис със 136-124 в сряда вечерта. , Лейкърс спечелиха петата си поредна победа, за да изтеглят в рамките на 2 1/2 мача от бездействащия Далас за шестото място в Западната конференция, място, което би избегнало игра в игра.

Антъни Дейвис седна срещу Мемфис, след като имаше 34 точки и 23 борби за най-добрите в кариерата си 52 минути срещу Милуоки. Той хиперразтегна лявото си коляно късно срещу Бъкс.

Д'Анджело Ръсел добави 23 точки за Лос Анджелис, а Taurean Prince имаше 15.

Дезмънд Бейн поведе Мемфис с 26 точки и 16 асистенции. Джейк Ларавия вкара 14 от своите 25 точки през четвъртата четвърт, а Джейрън Джаксън добави 17. Гризлис загубиха шест от седем.

Въпреки удължения мач вечер по-рано, Лейкърс изглеждаха добре с ударите си през първото полувреме и водеха с 69-61 на почивката.

Лос Анджелис реализира осем от първите си 10 дълги- удари от разстояние в третия, за да увеличи предимството до 27. Мемфис затвори третия при серия 21-4, за да дръпне до 102-92, влизайки в четвъртия.

Лейкърс щяха да запазят двуцифрената преднина през по-голямата част от четвъртата част.

Гризлис, които куцаха до финала след сезон, изпълнен с контузии, получиха емоционален тласък със завръщането на Брандън Кларк . Високият 6 фута и 8 нападател не беше играл от 5 март 2023 г., лекувайки контузия на левия ахилес. Той завърши с шест точки за почти 21 минути.

Лейкърс: в Индиана в петък вечер.

Гризлис: в Орландо в събота.