ЛеБрон Джеймс отбелязва 25 точки, Лейкърс удържат Клипърс със 106-103, за да прекъснат поредица от 4 загуби
AP News | 2024-01-08 | 07:25:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — ЛеБрон Джеймс има 25 точки, осем борби и седем асистенции, Taurean Prince записа три в тайбрека -pointer с 1:17 за игра и Лос Анджелис Лейкърс прекъсна серия от четири загуби с победа със 106-103 над Лос Анджелис Клипърс в неделя вечер.

Антъни Дейвис имаше 22 точки и 10 борби за Лейкърс, които победиха Клипърс за втори пореден път, след като загубиха 11 поредни от своите съперници в коридора.

Опитът за 3 точки на Норман Пауъл се разтърсваше и излизаше от сирената, докато Лейкърс продължаваха да победят една от най-горещите отбори в НБА. Лейкърс също спечелиха едва за четвърти път в 14 мача, откакто спечелиха встъпителния междусезонен турнир на НБА.

Пол Джордж вкара 22 точки, а Ивица Зубак имаше 22 точки и 19 борби за Клипърс, чиято серия от пет победи приключи. Kawhi Leonard отбеляза 15 точки, а Джеймс Хардън имаше 15 точки и девет асистенции в първия мач на детския фен на Лейкърс срещу тях, откакто се размениха у дома с Клипърс, които все още са спечелили 14 от последните си 17.

Нито един от отборите не поведе с двуцифрена преднина, докато третата тройка на Ръсел не изведе Лейкърс с 92-82 в началото на четвъртата част. Клипърс се събраха с девет последователни точки в края на отсечката и изравниха резултата след трите наказателни удара на Пауъл с 2:19 за игра, докато Лейкърс паднаха 2-към-7 с шест обърквания.

Но Д’Анджело Ръсел намери Принс за голямата му тройка от периметъра в един от най-добрите му удари, откакто се присъедини към Лейкърс. След като Хардън пропусна джъмпър и Джеймс удари с плавно изчезване, Хардън го задържа с тройка 23 секунди преди края.

Принс удари два наказателни удара, но Зубак вкара бърз кош, преди Остин Рийвс да пропусне един от два наказателни удара с 4,2 секунди преди края. Пауъл имаше приличен външен вид, но не успя да го изравни.

Ръсел вкара 13 точки с три тройки при завръщането си след отсъствие от три мача с натъртена опашна кост за Лейкърс, които бяха на три сезона неуспех срещу Клипърс, докато не пробиха с победа в продължението в началото на този сезон.

Мачът беше крайъгълен камък във франчайза за Клипърс, които изиграха последния си мач като „гостуващ“ отбор на собствената си арена, с изключение на серия от плейофи между тези клубове. Последните две срещи на двата отбора от Лос Анджелис от този редовен сезон ще бъдат „домашни“ мачове за Клипърс, чиито фенове обикновено са повече от привържениците на Лейкърс, без значение кой отбор номинално е у дома.

Клипърс и Лейкърс споделят сградата, отдавна известна в Стейпълс Център, откакто беше открита през 1999 г., като Клипърс най-накрая се превърнаха в достойни съперници през последното десетилетие след години на борба.

Intuit Dome на собственика на милиардера Клипърс Стив Балмър ще отвори врати в Ингълуд следващия сезон, най-накрая създавайки ексклузивен дом за франчайза, който работи в сянката на шампионските знамена на Лейкърс в продължение на четвърт век съжителство.

Клипърс: Домакин Финикс в понеделник вечер.

Лейкърс: домакин на Торонто във вторник вечер.