ЛеБрон отбелязва 30 точки, Дейвис се справя със силните усилия на Уембаняма при победата на Лейкърс със 123-118 над Спърс
AP News | 2024-02-24 | 08:08:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Леброн Джеймс има 30 точки, девет асистенции и седем борби, а Антъни Дейвис има 28 точки и 13 борби при седмата победа на Лос Анджелис Лейкърс в девет мача, 123-118 над Сан Антонио Спърс в петък вечерта.

Виктор Уембаняма имаше 27 точки, 10 борби и осем асистенции в първия си мач навън срещу Лейкърс. Френската сензация новобранец вкара 16 точки в доминиращата първа четвърт, но Дейвис отговори на предизвикателството на своя другар номер 1 в общия избор с впечатляваща игра в следващите две четвърти, докато Лейкърс запазиха преднината си.

Дейвис изпусна играта цялата четвърта четвърт на втория мач в последователен сет и Джаксън Хейс се представи способно вместо него срещу Уембаняма, докато Лейкърс стигнаха до 12-ата си победа в 18 мача. Сан Антонио завърши със серия 17-5 в последните 3 1/2 минути, за да намали значително крайната разлика.

Д'Анджело Ръсел имаше 22 точки и шест асистенции на 28-ия си рожден ден, докато Руи Хачимура добави 17 точки за Лейкърс, които не успяха да се изкачат на по-високо девето място в класирането на Западната конференция въпреки скока си през последните седмици . Лос Анджелис се завърна от паузата на Мача на звездите със загуба от Голдън Стейт в четвъртък.

Но Джеймс се завърна силен, след като пропусна последните два мача на Лейкърс, за да си почине възпаленият глезен, въпреки че игра в Мача на звездите между тях.

Уембаняма прегърна първата си възможност да играе под стената от шампионски знамена на Лейкърс, като започна блестящо, натрупайки 13 точки и три борби, докато привлече два фаула от Дейвис само в първите шест минути на мача. Той беше до 20 точки до полувремето, но беше само 2 за 6 след полувремето.

Малаки Бранхам вкара 17 точки, а Джереми Сочан имаше 15 точки и 13 борби за Спърс, които загубиха три поредни и 10 от 11. Те ​​са 1-6 в годишното си родео пътуване с девет мача.

Сан Антонио прекъсна рекордната си серия от загуби от 18 мача в последната среща на тези отбори през декември.

Спърс: в Юта в неделя.

Лейкърс: във Финикс в неделя.