ЛеБрон вкарва 30, а Лейкърс избягва елиминирането в 1-ви кръг с победа със 119-108 над шампиона Денвър
AP News | 2024-04-28 | 05:16:18

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — ЛеБрон Джеймс вкара 30 точки, Антъни Дейвис добави 25 точки и 23 борби, а Лос Анджелис Лейкърс избегна елиминирането от плейофите с победа със 119-108 над Денвър Нъгетс в мач 4 от серията от първия кръг в събота вечер.

Д'Анджело Ръсел и Остин Рийвс отбелязаха по 21 точки за седмия- поставени Лейкърс, които прекъснаха поредицата си от 11 загуби срещу защитаващите титлата на НБА с първата си победа над Нъгетс от декември 2022 г.

Денвър измете Лос Анджелис от финалите на Западната конференция миналия сезон, но настоящият Лейкърс отговори на този дефицит от 0-3 с представяне, по-достойно за отбор, който влезе в следсезона с 12 победи в 15 мача. Джеймс вкара 14 точки в четвъртата четвърт при стрелба от 6 от 8, като отново пренесе Лейкърс в края на своя 21-ви сезон в НБА.

Никола Йокич имаше 33 точки, 14 борби и 14 асистенции в двукратния мач 18-ият трипъл-дабъл в кариерата на MVP и втори в тази серия.

Мач 5 е в понеделник вечерта в Денвър.

След като издуха двуцифрена преднина във всеки от първите три мача от серията, Лос Анджелис отново взе солидна преднина в началото на втората половина на играта 4, но никога повече не изоставаше въпреки неочакваното късно покачване на Нъгетс.

Майкъл Портър младши имаше 27 точки и 11 борби за Денвър, а Джамал Мъри вкара 22 точки, като отбеляза 0 за 4 при опити за 3 точки. Арън Гордън имаше само седем точки за Нъгетс, след като отбеляза 29 в игра 3 по време на най-резултатния плейофен мач в кариерата му.

Авансът от 19 точки на Лейкърс с малко повече от шест минути преди края намаля до 113-106 при игра за три точки на Йокич с 1:25 до края, но Рийвс удари къс скок, преди да добави два наказателни удара, докато ЛА издържа.

Вторият поставен Нъгетс също загуби приключващ мач в първия кръг от миналия сезон, докато водеше с 3-0 срещу Минесота, но Денвър спечели тази серия в пет мача и загуби само още три пъти по пътя към първата си титла .

Лейкърс не показаха отказ при тежките си обстоятелства в игра 4, като вкараха топката отвътре за 44 точки в боята само през първото полувреме. Преднината на Лос Анджелис от 61-48 на полувремето също беше четвърта в поредицата.

Лейкърс увеличиха предимството си до 15 точки през третата четвърт и продължиха да градят до последните минути, когато Йокич и Кентавиус Колдуел-Поуп най-накрая предизвика рали на Нъгетс.

Реджи Джаксън игра девет минути за Денвър, въпреки че изкълчи глезена си през второто полувреме на мач 3. Треньорът на Нъгетс Майкъл Малоун първоначално не смяташе, че Джаксън ще бъде на разположение за мач 4, но 13-годишният ветеран смая треньорите с бързото си възстановяване.

Кейлъб Уилямс, носител на Heisman Trophy бивш куотърбек на USC и избран номер 1 в драфта на НФЛ този уикенд от Чикаго Беърс, гледа игра от корта.