ЛеБрон вкарва 34 точки, води в ралито на Лейкърс от 21 точки дефицит при победата със 116-112 над Клипърс
AP News | 2024-02-29 | 07:56:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — ЛеБрон Джеймс вкара 19 от своите 34 точки по време на брилянтна четвърта четвърт, водейки Лос Анджелис Лейкърс се върна след изоставане от 21 точки за драматична победа със 116-112 над Лос Анджелис Клипърс в сряда вечерта.

Кауай Ленард пропусна 12-футов пет секунди преди игра, а Джеймс хвърли дълъг удар пас на Кам Редиш за забивка, която отбеляза зашеметяващата победа за Лейкърс в последния мач от редовния сезон на съперниците на Лос Анджелис като сънаематели на тяхната арена в центъра.

39-годишният Джеймс беше центърът на всичко, като отбеляза пет от най-добрите си седем тройки за сезона, като същевременно надви Клипърс сам в четвъртата четвърт (19-16). Той вкара или асистира за 11 от 13-те коша на Лейкърс през последния период.

Ленърд вкара 26 точки, а Джеймс Хардън имаше 23 точки и девет асистенции за Клипърс, които загубиха последователни мачове за първи път от 23 декември. Клипърс играха без Пол Джордж, който пропусна Мача на звездите вторият му пореден мач с възпалено ляво коляно и титулярният център Ивица Зубак, който беше болен.

Клипърс поведоха с 98-77 в първата минута на четвъртата четвърт, но Джеймс поведе с 29-8 само за 7:34. Наказателните удари на Антъни Дейвис изравниха 106-106 четири минути преди игра, а Джеймс намери Руи Хачимура за зелена светлина с тройка моменти по-късно.

Тройката на Д’Анджело Ръсел поведе Лейкърс със 114-108 при 1:12 за игра, но Хардън и Леонард вкараха при удари към обръча, докато Джеймс пропусна чифт удари за Лейкърс. Но последният изстрел на Ленард не беше целта и Джеймс намери Редиш за каппера за радост на хилядите фенове на Лейкърс, присъстващи на мача „на пътя“.

Лейкърс спечелиха три от четири над Клипърс този път сезон, печелейки серията за сезона за първи път от 2011-12.

Дейвис имаше 20 точки и 12 борби за Лейкърс, докато Ръсел имаше 18, а Хачимура добави 17.

Клипърс и Лейкърс се преместиха в сградата, отдавна известна като Стейпълс Център — заедно с НХЛ Лос Анджелис Кингс — при откриването й през 1999 г. Франчайзите на НБА споделяха дома си през следващите 25 години, като обикновено се изправяха един срещу друг четири пъти годишно в съперничество, известно като Hallway Series, защото съблекалните им са на около 100 фута една от друга в един и същи коридор.

Ерата приключва тази есен, когато Клипърс се преместват в Intuit Dome, пищната нова арена на собственика Стив Балмър в Ингълууд . Балмър реши, че Клипърс се нуждаят от собствен дом, за да завършат излизането си от сенките на 17-те шампионати на Лейкърс в НБА и придружаващите банери по стените на общата арена и милиардерът бързо го направи.

Балансът на силите в Лос Анджелис все още се накланя напълно в посоката на Лейкърс, но Клипърс постигнаха напредък: те завършиха с по-добър рекорд от Лейкърс в 10 от последните 11 сезона, като се провалиха само през 2020 г., когато Лейкърс спечелиха тяхната 17-та титла.

Отборите винаги можеха да се срещнат в плейофна серия, но това никога не се случи.

Редиш се завърна след отсъствие от 14 мача поради изкълчен десен глезен,

p>

Клипърс изградиха преднина от 17 точки малко след полувремето, докато Лейкърс се бореха, като пропуснаха 15 от първите си 18 опита за 3 точки и отбелязаха само два наказателни удара през първото полувреме. Хардън подпали Лейкърс с 18 точки през първото полувреме, като забележимо отново се утвърди като стрелец, когато един от съотборниците му с висок резултат е аут с контузия.

Лейкърс : Домакин на Вашингтон в четвъртък вечер

Клипърс: Домакин на Вашингтон в петък вечер.