LeDee отбелязва 16 точки, за да поведе Сан Диего Стейт до победа с 81-67 срещу номер 17 Юта Стейт
AP News | 2024-02-03 | 01:09:04

САН ДИГО (АП) — Джейдън ЛиДий имаше 16 точки и девет борби, за да изведе Сан Диего Стейт до 81- 67 победа срещу Great Osobor и No. 17 Юта Стейт в събота, за да изтегли защитаващия шампион Mountain West Aztecs в рамките на една игра на Aggies.

LeDee отбеляза девет точки във второто полувреме на двубоя между първите двама голмайстори и борби в лигата. Особор записа 17 точки и седем борби.

Ацтеките (17-5, 6-3 Mountain West) победиха Aggies (19-3, 7-2) за пети пореден път. Тази поредица включва победа в мача за шампионата на конферентния турнир и ацтеките стигнаха до първия си финал на четворката, където загубиха от UConn в мача за националния шампионат.

Джей Пал вкара 16 за ацтеките, докато Мика Париш добави 14, а Дарион Трамел 12.

Мейсън Фалслев вкара 16, а Дариус Браун II 13 за Юта Стейт.

SDSU, който загуби три от предишните си пет мача, поведе с 42-36 на полувремето след ъглова тройка на Рийз Уотърс четири секунди преди края.

LeDee пое, като отбеляза девет точки в първите 4 1/2 минути от второто полувреме, включително тройка, за да помогне на ацтеките да поведат с 54-44.

Агис дръпнаха в рамките на седем точки седем минути преди Илайджа Сондърс да направи последователни удари за ацтеките, включително тройка, която увеличи преднината до 70-58.

Щат Юта: Аджис ще трябва да изчакат поне още един мач, за да постигнат своя 34-и сезон с 20 победи.

Щат Сан Диего: Ацтеките се подобриха до 10-0 у дома срещу Юта Стейт, откакто се присъедини към Mountain West през 2013-14. Осем са двуцифрени.

Щатът Юта е домакин на Невада във вторник вечер.

Щатът Сан Диего е във ВВС във вторник вечерта.