Лехконен, Колтън и Ууд блестят, когато Avalanche успя да се подхлъзне в 4 мача, като победи Capitals с 6-3
AP News | 2024-02-14 | 05:08:34

ВАШИНГТОН (AP) — Артури Лехконен имаше два гола и две асистенции, а неговата линия поведе като Колорадо Avalanche прекрати поредицата си от четири загуби, като победи Вашингтон Кепитълс с 6-3 във вторник вечерта.

Рос Колтън вкара при удар 2 на 1 след подаване на Майлс Ууд през първия период и асистира при първия гол на Леконен във втория. Лехконен подаде пас без поглед и през краката към Мико Рантанен за неговия гол в силовата игра и имаше празна мрежа в последната минута.

Ууд добави още един гол от празна врата с 32,8 секунди наляво. След като треньорът Джаред Беднар каза по-рано през деня, че Ууд, Колтън и Лехконен са служили като модел за това как трябва да играят Avalanche, това трио се комбинира, за да бъде най-доброто на леда през целия мач.

Защитникът Девън Туус също отбеляза гол, когато Колорадо спечели за първи път, в петия мач от шест мача от пътуването на Източната конференция, излизайки след почивката на мача на звездите в НХЛ. Александър Георгиев направи 24 спасявания, за да изравни Тачър Демко от Ванкувър по най-много победи в лигата този сезон с 28.

Това усилие започна и завърши с Колтън, Ууд и Лехконен, които контролираха шайбата в офанзивната зона за дълги периоди. За отбор, затънал в серия от загуби, тяхното уверено представяне даде тона.

„Те знаят, че най-добрият им шанс за успех е не само колко са конкурентоспособни, но и да са свързани като група и да играят с правилното количество детайли“, каза Беднар. „Има предсказуемост в това, но това им позволява да играят бързо, да бъдат много ефективни – този вид манталитет на глутница вълци, при който надвиват някои от опонентите си и са свързани, могат да говорят и са в голяма подкрепа на един още един.“

Лехконен, един от деветте играчи в униформа, останали от шампионския отбор на Колорадо за Купа Стенли през 2022 г., повече от компенсира шайбата, рикоширала от лявата му кънка и в гола на Конър Макмайкъл за Вашингтон, който сложи край на Суша от 15 мача.

Алекс Овечкин удължи поредицата си от голове до шест, като отбеляза в силовата игра 11 минути преди края на третия и стреля извън гредата по-малко от 90 секунди по-късно. С най-дългата си подобна серия от декември 2018 г., Овечкин има 14 гола този сезон и 836 в кариерата си – 59 от подобряване на рекорда на Уейн Грецки.

Четвъртият играч Бек Маленстин също вкара гол, а Чарли Линдгрен направи 31 спасявания за Кепитълс, които загубиха седем от осем.

Avalanche: Завръщане във Флорида за приключване до гостуването си от шест мача в Тампа Бей в четвъртък вечер.

Capitals: Пътувайте до Монреал, за да се изправите срещу Canadiens в събота вечер.