Lendeborg и Gaines водят UAB до победа с 97-88 над No. 19 Memphis за 3-та поредна загуба на Tigers
AP News | 2024-01-29 | 02:49:04

БИРМИНГАМ, Алабама (AP) — Yaxel Lendeborg имаше 23 точки и 16 борби, а Eric Gaines се измъкна от Спад от 3 точки, за да вкара 20 при победата на UAB с 97-88 над номер 19 Мемфис в неделя, донасяйки третата поредна загуба на Тигрите.

Горещите Блейзърс (13-7, 5-2 американски Athletic Conference) надвиха заклащащия се отбор на Мемфис, който беше спечелил 18 от последните си 19 срещи като съперници на Conference USA.

Тигрите (15-5, 4-3) намалиха изоставането си от 15 точки до 88- 80 при 3-точка на Nae'Qwan Tomlin с оставащи 4:06, затваряйки удара със 7-0.

Те не отбелязаха отново почти три минути, преди 3 на Дейвид Джоунс от левия ъгъл да намали до седем. UAB беше изпълнил само 2 от 6 наказателни удара през този период, за да остави живи надеждите на Мемфис за завръщане, но след това Ефрем Джонсън и Хавиан Дейвис направиха по един чифт.

Лендеборг имаше 10 борби в атака и направи 9 от 10 наказателни удара. Гейнс влезе в играта със спад от 3 точки 0 към 20, но направи 3 от 4 от дълбочина.

Джоунс поведе Мемфис с 24 точки, девет борби и седем отнети топки. Той също така извърши девет пропуска.

Малкълм Дандридж вкара най-високите в кариерата си 19 за Мемфис при стрелба 8 от 11. Джахвон Куинърли, трансфер от Алабама, имаше 12 точки. Томлин отпадна с 12 точки.

Даниел Ортис и Джонсън вкараха по 12 за UAB, а Дейвис добави 10.

Мемфис пропусна два поредни мача с едно притежание на топката, след като увеличи преднината си в края, губейки от Южна Флорида (74-73) и Тулейн (81-79).

Блейзърс поведоха с 45-44 в полувреме след тройка на Гейнс 2 секунди преди края, инерция, пренесена от почивката.

Това беше първият път, когато бившите съперници на C-USA се срещнаха като противници на AAC.

Мемфис: отправи първите си осем удара, но допусна 22 пропуска, включително 13 през първото полувреме. Имаше 8-0 този сезон, когато достигна 80 точки.

UAB: Спечелил е девет от 11 игри. Направи 31 от 60 удара (51,7%) и 9 от 20 3s (45%).