Леонард отбелязва 33 точки, за да поведе Клипърс до победа със 136-125 над Пистънс
AP News | 2024-02-03 | 04:41:33

ДЕТРОЙТ (AP) — Кауай Леонард вкара 21 от своите 33 точки през първото полувреме и Лос Анджелис Клипърс показаха офанзивно шоу в 136 -125 победа над Детройт Пистънс в петък вечер.

Лос Анджелис започна бавно, като изоставаше с цели 14 точки през първата четвърт, но вкара 109 точки в последните три периода. Те стреляха 59,6% от пода и 48,3% за тройки.

Ръсел Уестбрук добави 23 точки и девет асистенции, а Пол Джордж вкара 18 точки за Клипърс, които спечелиха седем от осем.

Джейлън Айви имаше 28 точки, а Боян Богданович добави 26 за Детройт, който е 4-41 след начало 2-1. Маркъс Сасер добави 21 точки.

Клипърс водеха с 65-59 на полувремето и темпото им на отбелязване на голове не спадна през третото. Леонард достигна 30 точки след пет минути до края на четвъртината, когато изведе Лос Анджелис напред с 89-80.

Детройт отговори с 8-0, преди Уестбрук да вкара тройка. 3-точката на Норман Пауъл в последната секунда даде преднина на Клипърс със 101-90, отивайки към четвъртата.

Пауъл започна четвъртата с още 3 и Лос Анджелис водеше със 108-90 след първата минута на четвъртата. Детройт влезе в рамките на 116-109, но Клипърс вкараха девет точки за 74 секунди, за да подмладят мача.

Клипърс: в Маями Хийт в неделя.

Пистънс: домакин на Орландо Меджик в неделя.