Летиери печели победа в третия период, Минесота печели 2 ключови точки с победа с 3-2 над Отава
AP News | 2024-04-03 | 05:02:04

ST. ПОЛ, Минесота (АП) — Вини Летиери вкара победния гол малко под седем минути преди игра и Минесота Уайлд победи Отава Сенаторс с 3-2 във вторник вечерта, за да спечели ключови две точки и да запази слабите си надежди за плейофите.

Мейсън Шоу отбеляза за първи път от повече от година, Мат Болди също отбеляза гол, r Уайлд и Марк-Андре Фльори направи 30 спасявания за Уайлд, които са на осем точки зад Лос Анджелис Кингс за второто място за уайлд кард в Западната конференция с осем мача до изиграването.

Дрейк Батерсън и Якоб Чикрун имаха по един гол и асистенция, а Йоонас Корписало направи 17 спасявания, но серия от пет победи на сенаторите дойде до края.

Схватка по дъските доведе до изскачане на шайбата към Летиери пред мрежата на Отава. Неговият бърз удар от бекхенд победи Корписало за първия му гол от 18 декември насам.

Отава направи 2 за 3 с предимство на човека, вторият от тези в началото на третия период, когато Батерсън пусна пас към Чикрун широко отворен от задната страна, за да стане 2-2.

Тим Щютцле направи втората асистенция за гола. С 18 гола и 52 асистенции, той е първият играч в историята на Сенаторс с няколко сезона със 70 точки на 22 или по-млади години, според статистиката на NHL.

Шоу даде преднина на Минесота с 1-0 в средата на първия период.

С крачка зад двама защитници надолу в слота, Шоу лесно превърна пас от Зак Богосян за първия си гол от 21 март, 2023 г. Въпреки това, това беше само суша от 17 голове, защото преди малко повече от година Шоу скъса своя ACL за четвърти път. Той се върна в състава на Wild на 2 март.

Болди превърна подаването на Кирил Капризов 49 секунди в средата на периода и поведе с 2-0. Мигове след като Щютцле удари гредата, Батерсън вкара в силовата игра около седем минути по-късно, за да изведе Сенаторите на една.

Отава изигра последните два периода с един играч по-малко, защото лявото крило Ангъс Крукшанк получи удар в долната част на тялото контузия през първия период.

Дивият нападател Райън Хартман изчака първия мач от наказанието си от три мача за това, че хвърли стика към съдиите след продължение при загубата от Вегас в събота.

Сенатори: домакин Флорида четвъртък вечер.

Wild: домакин Колорадо четвъртък вечер.