Летящ в Шампионската лига, Борусия Дортмунд претърпя нов неуспех в Бундеслигата
AP News | 2023-12-16 | 19:08:34

БЕРЛИН (AP) — Отличник в Шампионската лига, разочароващ в Бундеслигата.

Борусия Дортмунд претърпя нов неуспех на вътрешния терен, когато се проведе в Аугсбург до 1-1 в събота само дни след като оглави групата на Шампионската лига с Пари Сен Жермен, Милан и Нюкасъл.

На въпроса как отборът не може да поддържа добрата си форма в Шампионска лига в Бундеслигата, Защитникът на Дортмунд Нико Шлотербек отговори: „Не знам.“

Ермедин Демирович удържа предизвикателството на Шлотербек – може би с удар – за да изстреля Аугсбург в преднина в 23-та минута.

Дониел Мален игра едно-две с Никлас Фюлкруг, за да изравни в 35-ата.

Аугсбург пропусна три добри положения в началото на второто полувреме, преди треньорът на Дортмунд Един Терзич да пусне Гио Рейна за Марко Ройс в 58-ата, след това 19-годишния Самуел Бамба за дебюта му в Бундеслигата в 71-та, но Дортмунд не успя да вземе победител.

Това е третият пореден мач за Дортмунд в Бундеслигата без победа и петият му във всички състезания, включително равенството 1-1 с ПСЖ в сряда.

Отборът на Терзич спечели само един от последните му седем мача в Бундеслигата.

Дортмунд, който беше агонизиращо близо до това да сложи край на вътрешното господство на Байерн Мюнхен миналия сезон, може да изостане на девет точки от защитаващия шампиона и на 13 зад лидера в лигата Байер Леверкузен, ако Леверкузен победи Айнтрахт Франкфурт у дома в неделя.

Дортмунд също така рискува да изостане още повече от четвъртия Лайпциг в надпреварата за квалификация за Шампионската лига. Лайпциг бе домакин на Хофенхайм късно в събота.

ВКУСЕН ТАКУМА

Подхранван от шоколада от протестите на привържениците, Такума Асано отбеляза, за да осигури победата на Бохум с 3-0 над гостуващия Унион Берлин в техния двубой в долния край на таблицата.

Японският нападател грабна шоколадова монета, която беше сред многото хвърлени на терена от фенове, протестиращи срещу плановете на лигата да привлече външен инвеститор, разопакова златното фолио и изяде шоколада вътре.

След това Асано наруши безизходицата в добавеното време на първото полувреме, като изстреля Бохум напред.

Гонсало Пасиенсия и Кевин Щьогер — от дузпа — отбелязаха през второто полувреме, за да нанесат на Унион първото си поражение в лигата под нова треньор Ненад Биелица.

Също така, голът на Ловро Майер през второто полувреме беше достатъчен за Волфсбург с 10 играчи да победят Дармщат с 1-0, а Марвин Пирингер отбеляза, за да донесе на Хайденхайм победата с 1-0 в Майнц.