ЛеВърт отбелязва 29 точки, удря зелена точка 3, докато Кавс се събират на 4-то място, за да победят Мавс със 113-110
AP News | 2023-12-28 | 06:24:18

ДАЛАС (AP) — Карис ЛеВърт отбеляза 29 точки, удряйки зелена тройка в края на четвъртия четвърт и Кливланд Кавалиърс се събраха от 20 точки по-малко през първото полувреме, за да победят Далас Маверикс със 113-110 в сряда вечер. преднината се превърна в дефицит от 111-105 при оставащо 1:13.

Джарет Алън записа 24 точки и 23 борби, което е една по-малко от най-високото му ниво в кариерата, а Айзък Окоро вкара 22 точки, докато Кавс подобриха резултата до 3-1 в четирите поредни мача Донован Мичъл пропуска поради заболяване. Звездният страж беше на резервната скамейка в улични дрехи и разговаряше със съотборниците си по време на паузите.

Лука Дончич вкара 39 точки за Далас, за да стигне до най-малко 30 за 14-и път в 15 мача, девет от които в 10-те поредни мача, страничният играч на звездите Кайри Ървинг пропусна поради контузия на дясната пета.

Изправени пред пътуване до Минесота, водеща в Западната конференция, за да завършат един срещу друг, Мавс дадоха почивка на Дончич почти шест минути, за да започне четвъртия, но не можаха да отбележат след завръщането на четирикратния Мач на звездите. Серията 15-0 на Кливланд за водачество започна веднага след като Дончич се върна.

ЛеВърт, Алън и Макс Щрус вкараха гол на ръба, преди двуминутна суша без резултат и за двата отбора да завърши с два наказателни удара от ЛеВерт, който вкара 15 точки в четвъртия, след като пропусна предишния мач поради контузия в коляното.

Мавс изоставаха с шест 21 секунди преди края, но все пак имаха шанс да изравнят при последното притежание на топката, след като Жорж Нианг пропусна две наказателни хвърляния с осем оставащи секунди.

Кливланд хвана Дончич в капан близо до средата на корта. след като улови входящия пас и отчаянието 3 на Сет Къри при зумера беше блокирано от Стръс.

Нианг вкара 16 точки, а Крейг Портър-младши имаше девет точки и 12 борби.

Къри отбеляза рекордните за сезона 19 точки. Джош Грийн се завърна за Далас, след като пропусна 12 мача поради изкълчване на десния лакът, отбелязвайки две точки с пет асистенции за 21 минути.

Кавалиърс: домакин на Милуоки в петък вечер.

Маверикс: в Минесота в четвъртък вечер.