Леверкузен на Шаби Алонсо победи Байерн с 3-0, за да отвори преднина от 5 точки в Бундеслигата
AP News | 2024-02-10 | 22:00:20

ЛЕВЕРКУЗЕН, Германия (AP) — Алекс Грималдо вкара гол, докато Байер Леверкузен победи Байерн Мюнхен с 2-0 в събота, за да отвори пет точки водят на върха в Бундеслигата.

Сезонът на карнавала е в Райнланд и феновете на Леверкузен, много от които в костюми, имаха какво да празнуват, тъй като отборът на Шаби Алонсо доказа своята титла. Това беше 31-ият мач на Леверкузен този сезон без загуба във всички състезания.

След начален удар, отложен поради протести на феновете, играч на Байерн отбеляза първия гол, но той не играеше за Байерн.

Десният бек Йосип Станишич, изпратен под наем в Леверкузен в началото на сезона, изскочи на далечната греда, за да отбележи ниско центриране на Роберт Андрих в 18-ата минута, след като Байерн изглеждаше изненадан от бързото хвърляне на Леверкузен - в рутина.

Станисич вдигна ръце в знак на извинение и едва отпразнува първия си гол в Бундеслигата от близо две години, въпреки че неговите съотборници със сигурност го направиха.

Леверкузен направи 2-0 с остра контра в началото на второто полувреме, като Грималдо спринтира по левия фланг и изигра едно-две с Нейтън Тела, преди да нанесе удар над вратаря Мануел Нойер.

Джереми Фримпонг добави трети в добавеното време към празната врата, след като Нойер изпълни корнер на Байерн.

Хари Кейн отбеляза 24 гола в 20 мача в Бундеслигата, откакто се присъедини към Байерн, но имаше малко шансове за гол, тъй като Леверкузен го изгони от играта.

Също в събота Унион Берлин победи Волфсбург с 1-0 в мач, който имаше многократни прекъсвания, общо около 30 минути, тъй като фенове хвърляха тенис топки на терена в знак на протест срещу планираната инвестиционна сделка на лигата.

Съдията заведе играчите в съблекалните през първото полувреме след спирания, за да разчисти тенис топките, хвърлени от феновете на Юниън. Когато играта беше подновена, имаше ново прекъсване, когато феновете на Волфсбург хвърлиха още топки. Дългогодишните протести срещу плановете на германската лига да продаде дял от приходите на външен инвеститор се засилиха, тъй като се водят разговори с бъдещи купувачи.

Данило Доехи вкара единствения гол за Унион в 21-ата минута на първото -половин добавено време.

Петият Лайпциг завърши наравно 2-2 срещу Аугсбург, за да загуби още позиции в надпреварата за местата в Шампионската лига. Лайпциг има четири точки от пет мача от новата година.

Полузащитникът на Съединените щати Ленард Малоуни отбеляза първия си гол в Бундеслигата за Хайденхайм при победата с 2-1 на Вердер Бремен, Айнтрахт Франкфурт беше удържан с 1- 1 равенство между Бохум и Борусия Мьонхенгладбах и Дармщад завършиха равенство 0-0.