Леверкузен се издига в края на равенството с Рома, за да запази непобеден рекорд и да стигне до финал в Лига Европа
AP News | 2024-05-09 | 23:24:06

Байер Леверкузен имаше двойна причина да празнува в добавеното време в четвъртък.

Не само си осигури място във финала на Лига Европа и запази тройната си оферта, но късният гол на Йосип Станишич запази забележителния си непобеден рекорд, тъй като Леверкузен спаси равенството 2-2 срещу Рома.

И двамата изглеждаха изложени на риск по време на полуфиналния реванш след две дузпи на Леандро Паредес направиха 2-0 през нощта и 2-2 общо. Но автогол на защитника на Рома Джанлука Манчини осем минути преди края и изравнителният гол на Станишич позволиха на Леверкузен да удължи непобедената си серия до 49 мача.

Леверкузен напредна с общ резултат 4-2 и ще се изправи срещу друг италиански отбор на 22 май в Дъблин, след като Аталанта победи Марсилия с 3-0, за да продължи напред с общ резултат 5-2.

Леверкузен вече спечели титлата в Бундеслигата и достигна финал за Купата на Германия.