Лейкърс изпратиха Уизърдс до 13-та поредна загуба с победа със 134-131 след продължения
AP News | 2024-03-01 | 08:25:04

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Антъни Дейвис имаше 40 точки и вкара последния кош за Лейкърс в продълженията, а Лос Анджелис удължи Вашингтон Уизардс ' загубена серия от 13 мача с победа със 134-131 в четвъртък вечерта.

ЛеБрон Джеймс вкара 31 точки и отбеляза ключова тройка в OT за Лейкърс, които така и не успяха да се отдръпнат от борещ се противник по време на деветата си победа в 12 мача. Сега на Джеймс му липсват девет точки, за да стане първият играч в историята на НБА, отбелязал 40 000.

Джордан Пул отбеляза рекордните за сезона 34 точки, а Марвин Багли III добави рекордните за сезона 23 точки за Уизардс, които са три загуби са срамежливи от най-дългото занасяне в историята на франчайза, въпреки това окуражаващо усилие срещу Лейкърс. Уошингтън пропусна пет поредни удара и направи две загуби в продълженията, като остана без гол в последните 3:50.

Бившият нападател на Лейкърс Кайл Кузма вкара 20 точки, но пропусна изравнителен опит за 3 точки осем секунди до края на продължението. Кори Кисперт също отбеляза 20 точки за Вашингтон.

Уизърдс водеха през по-голямата част от първите три четвърти, а през четвъртата се възстановиха от осем точки дефицит. Вашингтон водеше със 126-124 с 43 секунди до края на редовното време, след като Пул изпразни петата си тройка за вечерта, но Остин Рийвс изравни резултата за ЛА с изчезващ скок.

Пул пропусна 31-футер при звънеца за правилата.

Въпреки вечно слабия глезен, който го принуди да пропусне два мача около паузата на Мача на звездите, Джеймс се завърна на корта срещу Вашингтон само една вечер след четвъртата четвърт с 19 точки при грандиозната победа за завръщане на Лейкърс над Клипърс.

39-годишният Джеймс е почти сигурен, че ще постигне крайъгълен камък от 40 000 точки в събота по националната телевизия срещу защитаващия титлата си Денвър.

Д'Анджело Ръсел вкара 22 точки за Лейкърс.

Новакът на Уизардс Билал Кулибали пропусна втория си пореден мач с натъртване на десния таз, но Авдия се завърна след отсъствие от три мача с натъртване на лявата пета .

Кем Редиш пропусна второто полувреме за Лейкърс, след като игра четири минути през първото полувреме. Той се завърна едва в сряда след петседмично отсъствие поради контузия на глезена.

Уизардс: В Клипърс в петък вечер.

Лейкърс: домакин на Денвър в събота вечер.