Лидерът в Серия А Интер победи Лече. Ювентус победи във Фрозиноне
AP News | 2023-12-23 | 21:24:34

Имаше малко вероятна замяна на Лаутаро Мартинес, когато защитникът Ян Бисек отбеляза първия си гол за Интер Милано и изведе лидера в Серия А до победа с 2-0 над Лече в събота.

Бисек, който удари рамката малко по-рано, вкара две минути преди почивката, за да помогне на Интер да се възстанови от поражението в Купата на Италия в средата на седмицата и да консолидира първото място в лигата. Бисек също отбеляза удар с глава над гредата през второто полувреме.

Николо Барела подпечата резултата и Интер изпревари с четири точки Ювентус, който спечели с 2-1 във Фрозиноне. Защитаващият титлата си Наполи беше в Рома по-късно, опитвайки се да намали разликата до първите четири.

Лаутаро не беше на разположение за първи път от 89 мача, след като аржентинският носител на Световната купа се контузи в сряда по време на отпадането на Болоня за Купата на Италия.

Лаутаро, водещият голмайстор на Серия А с 15, се очаква да се върне в началото на новата година. Друг ключов играч, Федерико Димарко, също беше наранен.

Интер обжалва дузпа почти веднага, когато Хенрих Мхитарян падна в зоната и инцидентът беше проверен от видео асистент-рефера. Но повторенията показаха, че вратарят на Лече Владимиро Фалконе не е докоснал полузащитника на "нерадзурите" или топката.

Интер не наруши резултата до края на полувремето. Хакан Чалханоглу изпълни свободен удар, а Бисек го вкара с тила си.

Лече получи дузпа веднага след почивката, след като защитникът на Интер Карлос Аугусто беше отсъден, че блокира удара на Валентин Гендрей със своя ръка Реферът Матео Марченаро обаче отмени решението си, след като прегледа инцидента на монитора край терена.

Интер удвои резултата си в 78-ата след момент на магия от Марко Арнаутович, който овладя пас от Барела и го изчака да спринтира в наказателното поле, преди сензационно да го върне към него, за да го вкара в долния ляв ъгъл.

Крилото на Лече Ламек Банда получи директен червен картон и беше изгонен пет минути по-късно за несъгласие.

НАЙ-МЛАД ИГРАЧ

Кенан Йълдъз стана най-младият чужденец, отбелязал гол за Ювентус в Серия А, когато отбеляза при пълния си дебют.

18-годишният Йълдъз се появи шест като резерва през този сезон, но беше направен титуляр за първи път от Масимилиано Алегри.

Тийнейджърът на турския нападател отбеляза само след 12 минути, след което успя да изведе Филип Костич, преди да си проправи път покрай трима защитници и да стреля в долния ляв ъгъл.

Смяната Хайме Баез изравни за Фрозиноне в началото на второто полувреме но Ювентус възстанови преднината си девет минути преди края с гол на своя резерва, когато Душан Влахович засече с глава центриране на Уестън Маккени.

Маккени можеше да се разпише минути по-рано, но акробатичното му воле бе изпълнено напречната греда.

ВПЕЧАТЛЯВАЩА БОЛОНЯ

Болоня затвърди четвъртото място и намали разликата от третия Милан до две точки с победа с 1-0 над Аталанта.

Люис Фъргюсън вкара корнер с глава четири минути оставащи.

Болоня също изхвърли двукратния защитаващ шампион Интер от Купата на Италия в средата на седмицата.

Торино спаси 1-1 равенство у дома срещу застрашения от изпадане Удинезе, когато това, което вероятно трябваше да бъде центриране на Йосип Иличич, в крайна сметка влезе във вратата, оставащи две минути.

Елада Верона победи Каляри с 10 играчи 2 -0 за прескачане на страната на Клаудио Раниери и точка извън зоната за отпадане.