Лидерите 49ers показаха способността си за завръщане в първия си плейоф
AP News | 2024-01-22 | 00:17:20

САНТА КЛАРА, Калифорния (AP) — Сан Франциско 49ers прекараха по-голямата част от сезона като доминиращи лидери, надпреварвайки се към ранни лидери и отблъсквайки отборите с относителна лекота.

Те преобърнаха сценария в началото на плейофа, като направиха завръщане в късния мач, което показа, че могат да побеждават, дори когато нещата не вървят гладко.

Деветките преодоляха свободна вечер с тъчдаун в края на мача, който им осигури победа за завръщане с 24-21 над Грийн Бей Пакърс в дивизионния кръг в събота.

„Има отметка в квадратчето. Каквото и да означава това,” каза All-Pro левият играч Трент Уилямс. „Наистина смятам, че това е важно да можем да се справим и да можем да направим тъчдаун срещу наистина добра защита и да поставим играта в наши ръце. Имаме нужда от това. При много от нашите победи аз отпадах през четвъртата четвърт. Това не ни помага за следващата седмица, но ни дава малко увереност, че можем да го направим.“

Брок Пърди премина от нестабилен до съединител в края на четвъртата четвърт, изпълнявайки шест от седем подавания за 47 ярда в печелившата игра, която беше ограничена от 6-ярда на Крисчън Маккафри с 1:07 до игра.

Това беше първата кариера на Пърди за победа в игра, която изискваше от него нещо повече от това просто да коленичи. Единственият му предишен удар дойде при победа в продължения през миналия сезон в Лас Вегас, когато коленичи след интерцепция, за да постави печеливш гол от игра. подпечата победата с второто прихващане на Dre Greenlaw, изпращайки Сан Франциско на третия пореден мач за шампионата на NFC.

„Няма всичко да върви перфектно в една игра“, каза защитният играч Арик Армстед. „Ще има грешки, ще има големи игри. Но просто трябва да продължите да се борите и това е типът отбор, който имаме. Винаги ще се борим докрай.”

Сега Niners се готвят да се изправят срещу Detroit Lions у дома в неделя, когато ще се надяват да се върнат в Super Bowl, след като загубиха в този кръг през последните два сезона.

КАКВО РАБОТИ

h2>

Подаване на топката на Маккафри. Това не беше тежка игра на терен за McCaffrey, който имаше 17 пренасяния. Но той достави по голям начин. Той вкара гол от 39 ярда през третата четвърт и след това осигури победата в играта в четвъртата четвърт. Той завърши със 128 ярда от битка и изравни рекорд на франчайзинг, като отбеляза поне един TD в четири поредни плейофни игри.

КАКВО СЕ НУЖДАЕ ОТ ПОМОЩ

Специални отбори. Проблемите със специалните отбори от сезона почти обрекоха Niners в първия им плейоф. Новобранецът Джейк Муди блокира гол от 48 ярда в края на първото полувреме за първия пропуснат удар на Сан Франциско в плейофите след мача за титлата на NFC през 2012 г. След това Niners допуснаха начален удар от 73 ярда през третата четвърт, за да направят тъчдаун в Грийн Бей.

ЗАПАСИ СЕ

Greenlaw. Това не беше най-добрият сезон за Грийнлоу, тъй като той беше възпрепятстван от няколко контузии, но в събота той се представи много добре. Той спря Джордан Лав при четвърто промъкване в червената зона през втората четвърт, имаше интерцепция в края на третата четвърт, за да постави гол от игра и след това подпечата победата с още един избор.

Той беше първият играч на Niners с два INT в плейофна игра, откакто Ерик Дейвис го направи в мача за титлата на NFC през 1994 г. срещу Далас.

НАМАЛЕНИ ЗАПАСИ

CB Ambry Thomas. Пакърс се справяха с Томас през целия мач с успех. Лав завърши всичките си пет паса, които хвърли с Томас в покритие от 74 ярда, според Pro Football Focus. Томас също беше повикан за намеса в паса два пъти за 54 ярда.

ТРАВМИ

WR Deebo Samuel напусна мача рано с контузия на лявото рамо. Тестовете не показаха счупени кости, но Самуел все още изпитва болка, според треньора Кайл Шанахан. Niners ще имат по-добра представа в сряда относно наличността му за мача.

КЛЮЧОВ НОМЕР

7 — Сан Франциско има седем рекорда за победи през последните 21 сезона — равен за 22-ри най-много в NFL. Niners успяха да стигнат до играта за титлата на NFC през всичките седем от тези сезони, като изоставаха само от Patriots за най-много участия в мачове за шампионат на конференцията през този период.

СЛЕДВАЩИ СТЪПКИ

49ers ще играят в своя рекорден 19-ти шампионат на конференцията след сливането. Те са 7-11 в предишните си пътувания и загубиха последните два сезона срещу Филаделфия и Рамс. Последният отбор, загубил мач за титлата в конференцията в три поредни сезона, беше Eagles от 2001-03.