Лилард блести, Адетокумбо се завръща, за да помогне на Бъкс да устои на Нетс, 115-108
AP News | 2024-03-22 | 04:48:05

МИЛУОКИ (AP) — Дамян Лилард имаше 30 точки и 12 асистенции и направи две късни откраднати топки, докато Милуоки Бъкс се възползва от завръщането на Янис Адетокумбо, за да победи Бруклин Нетс със 115-108 в четвъртък вечер.

Антетокумбо имаше 21 точки, девет борби и пет асистенции, след като пропусна два мача поради проблем с лявото подколенно сухожилие. Бъкс дадоха почивка на Крис Мидълтън една нощ, след като той игра 33 минути при загубата от Бостън със 122-119, докато продължават да се справят с натоварването му при възстановяването му от изкълчен ляв глезен.

Микал Бриджис вкара 24 точки, Ник Клакстън имаше 22, а Кам Томас 21 за Нетс, които направиха голямо завръщане през второто полувреме, но все пак загубиха петата си поредна загуба.

След изоставане с 20 точки в края на втората четвърт и 18 в началото на третата , Нетс излязоха напред, като надвиха Бъкс с 21-6 през първите 5 1/2 минути на последния период.

Кам Джонсън вкара тройка 6:58 минути преди края, за да изведе Бруклин напред с 87-88, давайки на Нетс първата им преднина от 11-9. Денис Смит-младши го последва с кражба и кош, за да направи 90-87 при оставащи 6:41.

Antetokounpmo вкара тройка, за да изравни шест минути преди края, и играта се върна напред-назад от там.

Беше изравнено при 96, когато Лилард получи кражба и започна бърз пробив. Последователността доведе до гол на Адетокумбо от другия край на пода, докато беше фаулиран. Адетокумбо удари последвалото наказателно хвърляне, за да завърши игра за 3 точки при оставащи 3:36.

Милуоки увеличи преднината до пет в два случая, но Нетс я намалиха до 103-101 при тройка на Бриджис с 2:17 до края.

След като Адетокумбо пропусна удар, Нетс имаха топката с шанс да изравни или да поведе. Денис Смит-младши влезе в лентата, но Лилард открадна топката, насочи се към корта и намери Малик Бийзли отворен за ъглова тройка, която направи резултата 106-101 при оставащо 1:37.

След това Лилард подпечата победата, като вкара следващите пет точки в мача, включително 3 точки за 41 секунди преди края.

В последните си три мача Лилард има средно 31 точки и 11,3 асистенции. Той отбеляза най-малко 30 точки във всеки от тези мачове.

Нетс: В Ню Йорк в събота.

Бъкс: Домакин на Оклахома Сити в неделя вечер.