Лилард се присъединява към клуба с 20 000 точки, Янис има трипъл-дабъл, докато Бъкс побеждават Спърс със 132-119
AP News | 2023-12-20 | 05:40:34

МИЛУОКИ (AP) — Дамян Лилард отбеляза най-високите за сезона 40 точки, за да издигне общия си брой в кариерата си над 20 000, Джанис Адетокумбо трипъл-дабъл и Милуоки Бъкс победиха Сан Антонио със 132-119 във вторник вечерта, докато Спърс играха без Виктор Уембаняма.

Уембаняма изчака мача с болен десен глезен. Това беше едва вторият мач, който 7-футовият новобранец пропуска.

„Не мисля, че очакваме да е дългосрочно или нещо подобно“, каза треньорът на Спърс Грег Попович преди игра.

Антетокумбо имаше рекорд в кариерата си с 16 асистенции, 14 борби и най-ниските за сезона 11 точки за своя 37-и трипъл-дабъл в кариерата и втори този сезон. Другият му трипъл-дабъл дойде при победа със 132-121 над Атланта Хоукс на 2 декември.

Лилард увеличи общия брой точки в кариерата си до 20 034 и стана 51-вият човек в историята на НБА — и осмият активен играч — който достига 20 000 точки. Лилард, който изигра своя 794-ти мач в кариерата си, стана 17-ият най-бърз играч, достигнал това постижение.

Другите активни играчи с най-малко 20 000 точки са ЛеБрон Джеймс, Кевин Дюрант, Джеймс Хардън, Ръсел Уестбрук, Стивън Къри, ДеМар Дерозан и Крис Пол.

Милуоки записа 5-0 през този сезон -дълъг домакински мач от шест мача, който приключва в четвъртък срещу Орландо Меджик. Бъкс спечелиха последните си 14 мача във Fiserv Forum за най-дългата си серия от победи у дома, откакто отбелязаха 20 поредни победи в Милуоки от 19 април 1990 г. до 8 януари 1991 г.

Боби Портис добави 23 точки и 10 борби, Крис Мидълтън отбеляза 17 точки, а Брук Лопес имаше 14 точки и шест блокади за Бъкс.

Келдън Джонсън имаше 28 точки и 12 борби за Спърс, докато Зак Колинс добави 22 точки, а Девин Васъл имаше 17.

Шпорите загубиха 20 от последните си 21 мача.

Лилард влезе в нощта с 19 994 точки и достигна 20 000, като направи пауза по-малко от четири минути след началото на играта. В крайна сметка Лилард вкара 19 точки в началния период.

След като кош от Колинс откри резултата, Бъкс дръпнаха напред завинаги, като направиха серия от 21-1, която приключи в средата на първата четвърт.

Сан Антонио изоставаше с 22 в началото на второто тримесечие, но успя да се отдръпне и върна разликата до едноцифрени цифри, когато връщането на Джонсън направи 74-66 при 10:37 до края в третата. Бъкс надиграха Сан Антонио с 15-6 в следващите 3 минути и половина и не бяха заплашени отново.

Портис и Джереми Сочан от Сан Антонио получиха технически фалове, след като се заплитаха в началото на четвъртата четвърт.

Спърс: Посещение на Чикаго Булс в четвъртък.

Bucks: бъдете домакин на Magic в четвъртък.