Лионел Меси гледа от страничната линия как Монреал предава на своя отбор Интер Маями загуба с 3-2
AP News | 2024-03-10 | 01:32:34

ФОРТ ЛОДЪРДЕЙЛ, Флорида (AP) — Лионел Меси носеше улични дрехи и гледаше от странична ложа как Монреал се възползва от няколко победи на Интер Грешки в защитата на Маями, за да донесе на отбора си първата загуба за сезона — поражение с 3-2 у дома в неделя вечерта.

Меси не игра в неделя, след като преди това беше посочен като съмнителен с контузия на пищяла.

Контузията се случи при равенство 2-2 в Нешвил в КОНКАКАФ Купата на шампионите миналата седмица. Меси отиде да оспори пас на Лукас Макнотън от Нешвил, който изглежда стъпи прасеца на 36-годишния играч и причини изкривяване на левия му глезен. Треньорите се погрижиха за Меси, докато той се гърчеше от болка на терена в 77-ата минута, но той остана в мача.

Помощник-треньорът на Интер Маями Хавиер Моралес каза, че Меси напусна мача с натъртване.

Почивката на осемкратния носител на Златната топка има смисъл — Интер Маями ще изиграе още два мача през следващите шест дни. Това са четири мача в рамките на десет дни. И Меси беше повикан да представлява аржентинския национален отбор в двойка подгряващи мачове за Копа Америка на 22 и 26 март, което може да означава потенциално шест мача за 20 дни за ветерана, който бе играл във всичките четири мача на Интер Маями през сезон 2024.

Леонарда Кампана отбеляза изравнителния гол за Маями в 71-ата минута в неделя, след като Монреал поведе с 1-0 в началото на първото полувреме след удар с глава на Фернандо Алварес. При центриране на Лоусън Съндърланд Кампана вдъхна живот на публиката на стадион Чейс, когато прати удар с глава в долния ляв ъгъл на мрежата.

Но в мач, който беше един от най-небрежните за Интер Маями през сезона, Монреал поведе с два гола с голове на Матиас Кокаро и Сунуси Ибрахим за по-малко от пет минути.

Това беше първата загуба на Интер Маями през младия сезон, въпреки че имаше шансове през целия период. Жорди Алба изпрати удар с левия крак извън наказателното поле в горния ляв ъгъл, за да направи 3-2.

Интер Маями ще се изправи отново срещу Нешвил в сряда в реванша от кръга на КОНКАКАФ Шампионската купа 16 мач.