Лионел Меси, Луис Суарес повеждат, когато Интер Маями победи Нашвил с 3-1 в Шампионската купа на КОНКАКАФ
AP News | 2024-03-14 | 04:32:20

ФОРТ ЛОДЕРДЕЙЛ, Флорида (AP) — Лионел Меси отбеляза гол и асистенция при завръщането си в състава на Интер Маями Сряда вечер, повеждайки при победата с 3-1 над Нешвил в реванша от 1/8-финалния мач за Купата на шампионите на КОНКАКАФ.

Меси намери своя бивш съотборник в Барселона, Луис Суарес, в крачка за гол, който отвори резултата в осмата минута. Осемкратният носител на Златната топка след това добави гол през първото полувреме, за да даде на Интер Маями ранна преднина от 2-0.

Аржентинската суперзвезда напусна мача в 50-ата минута. Не беше ясно веднага защо Меси напусна - той беше почивал при загубата с 3-2 от Монреал в неделя, което е единственият мач, който е пропуснал този сезон.

Меси беше заменен от Робърт Тейлър, който отбеляза в 63-ата минута, за да даде преднина на Интер Маями с 3-0.

Интер Маями се класира за четвъртфиналите на КОНКАКАФ Шампионската купа с победа и 5-3 предимство в общия брой голове в сериите с общ брой голове.

Отборите изравниха в първия мач в Нешвил миналия четвъртък. Меси вкара в редовното време, а Суарес вкара изравнителния гол в добавеното време, за да доведе Маями до равенство 2-2. Меси падна в края на мача, когато защитникът на Нешвил Лукас Макнотън стъпи на левия му прасец. Треньор провери Меси, който остана на терена.

Той беше посочен като съмнителен с контузия на пищяла при влизането в неделния мач срещу Монреал, но старши треньорът Херардо „Тата“ Мартино каза след този мач, че планът винаги е бил да дадем почивка на Меси за този мач.

Останалото изглежда предвещаваше добре представянето на Меси в сряда, тъй като той не губи време да окаже влияние.

Той спечели свободен удар след фаул на Анибал Годой от Нешвил само четири минути след началото на мача, но опитът му бе блокиран. 36-годишният футболист се възползва от възможността си няколко минути по-късно, използвайки впечатляващата си визия, за да намести пас към пронизващ Суарес, който прати топката в долния десен ъгъл на мрежата.

След това Меси използва пас от Диего Гомес, за да вкара от вътрешността на наказателното поле, докато феновете започнаха да скандират името му. По-късно Тейлър излезе на таблото с глава след асистенция на Суарес.

Нешвил имаше шанс в края на второто полувреме, когато Хани Мухтар надмина защитата на Маями и отправи удар към вратата. Длъжностните лица отмениха гола след продължителна проверка, като решиха, че Мухтар е бил в засада.

Вратарят на Маями Дрейк Календър, след разочароващо представяне срещу Монреал, направи две спасявания, преди да даде гол на Сам Съридж в добавеното време.

Сряда беше четвъртият път, когато старши треньорът Клубът на Гари Смит в Нешвил се изправи срещу Меси, откакто той се присъедини към Интер Маями и МЛС миналото лято.

Те бяха играли до три равенства преди сряда – първото от които Маями спечели с 10-9 от дузпи в Лигата 2023 Финал за купата. Меси вкара в началото на редовното време и реализира първия удар от дузпи, докато Маями спечели първия си трофей.

„Това е безкрайна главоблъсканица“, каза Смит преди мача в сряда. „Опитвате се да създадете група, за да се опитате да ограничите това, което той може да направи. Той доказа през цялата си кариера на най-добри нива, че без значение колко добър си в защита или колко добре организиран, калибърът на индивида винаги ще намери начин.“