Лионел Меси отбеляза пети гол и направи асистенция при победата на Интер Маями с 3-2 над Спортинг КейСи
AP News | 2024-04-14 | 05:16:17

КАНСАС СИТИ, Мисури (AP) — Лионел Меси вкара петия си гол и добави асистенция, а Луис Суарес се включи в победител в 71-ата минута, когато Интер Маями победи Спортинг Канзас Сити с 3-2 в събота вечерта пред третата по големина публика в историята на МЛС.

След грешка в защита на Спортинг КК, Суарес реализира на Диего Гомес пресичащ пас в 6-ярдовото поле за лидерство. Това беше шестият за Суарес за сезона.

Много от 72 610, които изпълниха стадион Arrowhead, за да видят Меси, не бяха разочаровани, тъй като той доставяше умели пасове, за да създаде положения за гол.

С Интер Маями CF (4-2-3) изоставайки с 1-0 в 18-ата минута, Меси асистира на Гомес при първото докосване с десния крак в средата на наказателното поле, за да изравни.

Ударът на Меси с левия крак от горната част на наказателната дъга избута Маями напред с 2-1 в 51-та минута. Това беше неговият четвърти пореден мач в MLS с гол.

Меси имаше отлична възможност в 27-ата минута с ляв крак от 12 ярда, но тя беше потушена от Тим ​​Мелиа от Канзас Сити.

Ударът от свободен удар на Меси в 41-та минута от 25 ярда едва пропусна широко отдясно.

Ерик Томи откри резултата за Спортинг Кей Си (2-2-4) в шестата минута с удар от 16 ярда. Той вкара отново в 58-ата минута при рикошет от ъглов удар на Даниел Салои, за да изравни на 2. Головете на Томи бяха негови втори и трети за сезона – и първи от първия ден.

Публиката беше с 20 000 повече от предишния рекорд на Sporting KC, поставен през 2010 г. по време на приятелски мач срещу Manchester United.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Халфът на Sporting KC Реми Уолтър напусна през първото полувреме добавено време с контузия на подбедрицата.

Интер Маями ФК: домакин на Нешвил СК на 20 април.

Спортинг Кей Си: домакин на Сейнт Луис Сити SC на 20 април.