Лионел Меси получава 2 гола при рекордна публика в Нова Англия; Маями побеждава Революшън с 4-1
AP News | 2024-04-28 | 04:09:03

ФОКСБЪРО, Масачузетс (AP) — Лионел Меси вкара два гола, за да развълнува публиката, която е рекорд за Революшън в Нова Англия, извеждайки Интер Маями до победа с 4-1 в събота вечер.

Меси не разочарова публиката от 65 612, изпълнила Gillette Stadium, вкарвайки с удар с левия крак дълбоко в наказателното поле за деветия си гол за сезона, прекъсвайки равенство 1 в 68-ата минута .

Посещаемостта надмина предишния рекорд от 61 316, когато Revolution загубиха от LA Galaxy на финала на MLS през 2002 г.

В първото полувреме той беше на няколко крачки от полето, вкарвайки с удар с левия крак, за да изравни резултата на 1-1 в 33-ата минута.

Когато 36-годишният победител от Световната купа 2022 отбеляза гол, шумни аплодисменти отекнаха около трибуните в мача който включваше Маями на първо място в Източната конференция срещу последния Революшън.

Бенджамин Кремаски и Луис Суарес отбелязаха късно за Маями.

Революцията направи 1-0 в първата минута, когато Томас Чанкалай победи защитник и изстреля вратаря Дрейк Календър, който нахлуваше в аут.

Дори с местните зимни професионални отбори — Селтикс и Бруинс — и двата в плейофите, голяма част от спортния пейзаж е съсредоточен около посещението на Меси тази седмица.

На стадиона около 90 минути преди мача влязоха стотици фенове, предимно деца, облечени с розовата фланелка на Маями Меси.

Те бяха лесно забелязани смесени, след като стадионът се напълни.

Поръсени бяха някои от фланелките на Меси номер 10 на Аржентина с бели и сини райета.

„Много се вълнувам“, каза Стейси Милс, 31, пътуваща медицинска сестра от Източен Тенеси, която носеше една от фланелките на Меси Аржентина. „Всъщност го следях, откакто играеше с Барселона.“

Нейната приятелка Калеадия Джесъп, 53, също медицинска сестра при пътуване, от Файетвил, Северна Каролина, с гордост показа своята снимка за Меси Аржентина , също.

„Следвах го, когато игра за родината на Световното първенство“, каза тя, усмихвайки се.

За много деца това беше шанс да гледат футболен велик в бившия дом на играч, който е наричан GOAT на NFL (Най-великият на всички времена), Том Брейди, който спечели шест Супербоула с New England Patriots .

„Играя от малък. Той е любимият ми играч“, каза Камерън Хауъл, 14, от Халифакс, Масачузетс, за звездата на Маями.

Интер Маями: В Ню Йорк на 4 май.

Нова Англия: домакин на Чикаго на 4 май.